شورای شهر

دست دلالان تراکم‌فروشی از شهرداری قطع می‌شود

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه لایحه تعیین مأموریت‌ها، حدود و اختیارات شوراهای معماری مناطق سبب قطع دست دلالانی می‌شود که تراکم‌فروشی می‌‌کنند گفت: با اجرای این لایحه دنبال اجرای اصل شفافیت هستیم.

به گزارش شوراآنلاین، سیدحسن رسولی در یکصد و هشتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران درباره کلیات لایحه تعیین مأموریت‌ها، حدود و اختیارات شوراهای مناطق اظهار داشت: در ۱۲ مهر سال گذشته اعضای شورای شهر تهران در قالب طرحی شهرداری را موظف کردند تا لایحه نظام‌مند کردن تصمیمات محلی در حوزه معماری و شهرسازی را به شورای شهر ارائه دهند.

وی بیان داشت: در این لایحه شورای شهر به دنبال سازماندهی و قانونمند کردن شورای معماری در سطح مناطق است و آنچه امروز شهرداری به شورا تقدیم کرد جزو تکلیف آن به شمار می‌رود.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز مافیا و دلالانی در شهرداری در نبود این ساماندهی فعالیت می‌کنند و گاهی شهروندان در صحبت‌های بی‌پرده خود به ما می‌گویند که به مسؤولینی در شهرداری مراجعه می‌کنیم و آنها کار نشدنی را برای ما انجام می‌دهند.

وی بیان داشت: با تصویب لایحه مربوطه به عبارتی دست این دلالان و مافیا از تراکم‌فروشی و شهرفروشی قطع می‌شود.

رسولی گفت: با اجرای لایحه تعیین مأموریت‌ها، حدود و اختیارات شوراهای مناطق به دنبال اجرای اصل شفافیت هستیم که از طریق تعیین دقیق اعضا مأموریت‌ها، حدود و اختیارات کاملاً مشخص می‌شود و حقوق شهروندان رعایت خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن