شورای شهر

واکنش هاشمی به استعفای پورسیدآقایی: مسئولان ما بیکار نمی‌مانند و فوری جایی برایشان پیدا می‌شود

رئیس شورای شهر تهران درباره استعفای پورسیدآقایی و سمت جدید او گفت: مسئولان ما بیکار نمی‌مانند و فوری جایی برایشان پیدا می‌شود.‌

به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی در پایان یکصد و هشتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: این جلسه با یک نطق درمورد آلودگی هوای تهران و حمایت از حمل و نقل عمومی و چند تذکر صحن اجرا شد وطرح سیاست های اجرایی بودجه ۹۹ و بحث قائم مقام ذی حساب مطرح شد و ۱۳ نفر رای آوردند.

وی درباره جزئیات جلسه با جهانگیری گفت: جلسه بسیار خوبی بود، آقای جهانگیری جلسه را بعد از هیات دولت گذاشتند که اعضای مهم دولت نیز در آن حضور داشته باشند. خواسته ما اجرای مصوبات شورای اقتصاد و هیات دولت است تا مصوبات را به اجرا گذارند.

وی درباره زمان ورود اتوبوس ها به سیستم گفت: اگر مصوبه اجرایی شود، اتوبوس سال آینده وارد می شوند و همین موقع که دوباره آلودگی هوا در تهران را داریم، تعداد اتوبوس ها در شهر بیشتر است.

او درباره ازدحام در متروی تهران نیز گفت: مترو یک شبکه وسیع است و اکنون در مرکز شهر تهران ازدحام جمعیت در مترو را داریم و در حدود ۲۰ کیلومتر از خطوط مترو با ازدحام روبرو است و باید با اعزام بیشتر قطار مشکل حل شود، به علاوه مسافرین باید نظم را رعایت کنند و قوانین ورود و خروج را رعایت کنند، با سرعت بیشتری مسافران سوار و پیاده می شوند‌. وی افزود: خواهشمندم مسئولین نسبت به این مساله حساس شوند، چرا که با توجه به ساخت واگن، نباید با چنین وضعیتی روبرو باشیم.

وی تصریح کرد: بحث حمل و نقل عمومی متاسفانه در کشور خیلی جدی گرفته نشده است.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آخرین بار کی سوار مترو شدید گفت: در بخشی از خط سه از نوبنیاد به سمت شهید بهشتی سوار شدم که شلوغ نبود.

وی درباره استعفای پورسیدآقایی و سمت جدید او گفت: مسئولان ما بیکار نمی مانند و فوری جایی برایشان پیدا می شود.‌

وی درباره برکناری مدیرعامل اتوبوسرانی گفت: جایگزنی آقای سنندجی از دو هفته پیش مطرح شد، قرار شد آقای قنادان جایگزین ایشان شوند که با مخالفت اعضای شورا مواجه شد و درخواست دادند یک نفر از بدنه اتوبوسرانی انتخاب شود و در نهایت آقای ترفع انتخاب شد.

وی درباره عدم شناسایی منشا بوی نامطبوع در تهران گفت: از تشکیلات مدیریت بحران شهرداری گله داریم که با وجود این همه تشکیلات هنوز به نتیجه نرسیده اند. بحران آنها سیل و زلزله نیست که با کشته همراه است، اکنون بوی نامطبوع نیز یک نوع بحران است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن