اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

کاهش شهرفروشی با تصویب لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور

مشاور شهردار تهران از کاهش شهرفروشی با تصویب لایحه «درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، سید مناف هاشمی با اعلام این خبر گفت: مواد ۱ تا ۹ لایحه «درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور» در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شد که تصویب آن درآمد شهرداری ها را تثبیت و در نتیجه شهرفروشی را کاهش می دهد.

وی افزود: در ماده ۶ این لایحه نیروی انتظامی نسبت به دریافت ۱۰ درصد از تعرفه، صدور و تمدید گذرنامه و گواهینامه رانندگی به عنوان عوارض اقدام موظف شد که این عوارض به حساب شهرداری محل واریز می شود. همچنین اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر و فروش بلیت در داخل کشور با وسایل نقلیه هوایی، زمینی (به استثنای ریلی) و دریایی می‌کنند مکلف می شوند، پنج درصد از بهای بلیت را به عنوان عوارض شهرداری از مسافران اخذ و هر ماه حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری مبدأ سفر واریز کنند.

مناف هاشمی ادامه داد: در ماده ۷ این لایحه خزانه داری کل کشور موظف شد سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از محل ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی را با اصلاحات و الحاقات بعدی هر ماه به حساب تمرکز وجه وزارت کشور نزد خزانه داری کل کشور واریز کرده و سهم سایر ذی‌نفعان را به حساب درآمد عمومی واریز کند.

مشاور شهردار تهران خاطرنشان کرد: طبق ماده ۸ این لایحه پارک های حاشیه ای کنار خیابان ها باید طبق مصوبه شورای اسلامی شهر عوارض پرداخت کنند. همچنین بارنامه هایی که از داخل شهر صادر می شود، شامل ۲۰ هزار ریال عوارض بارنامه به شهرداری محلی می شود.
طبق ماده ۹ یک درصد از مالیات های مستقیم کشور به شهرداری شهرهایی با جمعیت کمتر از ۲۵۰ هزار نفر تعلق می گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن