اجتماعی و فرهنگی

سه‌شنبه‌های بدون خودرو یک ساله شد/ افزایش سهم دوچرخه در حمل و نقل عمومی

شهردار تهران با اشاره به اینکه امروز سه‌شنبه‌های بدون خودرو یکساله شده است، گفت: تلاش می‌کنیم حمل و نقل عمومی توسعه یابد.

به گزارش شوراآنلاین، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه افتتاح ۴۸ پروژه مدیریت شهری در منطقه ۲۱ پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد پروژه دوگاز نام دارد که درواقع اتصال بزرگراه فتح به اتوبان کرج است و سبب حذف چراغ خطر و تقاطع مهم در جاده مخصوص شده است.

وی افزود: فاز اول این پروژه امروز افتتاح شد و با مشارکت بخش خصوصی فاز دوم این پروژه نیز اجرایی خواهد شد.

شهردار تهران گفت:‌ پروژه سه راهی باغستان نیز بزرگراه فتح را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به جاده کرج وصل می‌کند و سبب حذف یک تقاطع خطرناک شده است و این پروژه‌ها در شرایط سخت اقتصادی به نتیجه رسیده است.

حناچی ادامه داد: توجه به این پروژه‌ها در دستور شورای شهر و شهرداری قرار دارد و این روزها که آلودگی هوا در آذر و دی آزاردهنده است هیچ راهی جز کاهش آلاینده‌ها نداریم و ما این موضوعات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مورد توجه قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه سه‌شنبه‌های بدون خودرو امروز یکساله شده است گفت: ما تلاش می‌کنیم حمل و نقل عمومی توسعه یابد و سهم دوچرخه هم از زیر یک درصد به ۴ تا ۵ درصد برسد.

شهردار تهران افزود:‌حدود ۳۶ درصد مساحت منطقه ۲۱ مربوط به فضاهای صنعتی است که بخشی از این صنایع فعال و بخشی تعطیل شده‌اند که با برنامه‌ریزی برای بخش غیرفعال می‌تواند فرصت‌هایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای منطقه ایجاد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا