شورای شهرصفحه اصلی

حمایت عضو شورا از افزایش نرخ کرایه های تاکسی/ علیخانی: راننده تاکسی گناهی نکرده که از جیب خودش هزینه‌ها را بپردازد

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی به حق است، گفت: راننده تاکسی گناهی نکرده که از جیب خودش هزینه‌ها را بپردازد.

به گزارش شوراآنلاین، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای شهر درباره موضوع فیلتر دوده اظهار داشت: قبلا در مورد نصب اجباری فیلتر دوده بر روی اتوبوس‌های شهری مخالفت داشتیم که انتقادات به این مسئله اعلام شد و پس از آن هشدارهایی که داده بودیم مرتفع شد؛ چراکه ما اعلام کردیم فیلتر دوده باید در کارخانه سازنده خودش و در کارخانه سازنده مربوطه برای اتوبوس‌ها نصب شود و خوشبختانه این موضوع محقق شد.

این عضو شورای شهر گفت: دست دلالان نیز از موضوع فیلتر حذف شده و اکنون سازنده اتوبوس‌ دوکابینه بی آر تی متناسب موتور خودرو این فیلترها را وارد و نصب می‌کنند، لذا با ارائه تذکرات روند مشکل‌دار اصلاح شد.

وی در مورد آلودگی هوا در پایتخت گفت: دستگاه‌های مختلفی در موضوع آلودگی هوا نقش دارند. لیست مصوبات زیادی داریم که در بسیاری از آنها حتی اسم شهرداری موجود نیست. مصوبات مربوط به توسعه حمل و نقل، کاهش مصرف سوخت و مصوبات کاهش آلودگی هوا به نقش دستگاه‌های مسئول اشاره کرده ولی قوانین مجلس هم اجرا نشده است و باید پیگیری شود که چرا قوانینی که تصویب شده تاکنون اجرایی نشده است.

علیخانی گفت: شهرداری در حال تلاش جهت مقابله با آلودگی هوا است و تصمیم به تعطیلی مدارس با شهرداری نیست، البته ما انتقاداتی به شهرداری در این زمینه داشتیم و مطرح کردیم با اجرای حلقه دوم طرح ترافیک مشکل آلودگی هوا حل نمی‌شود.

وی بیان داشت: ما به شهرداری اعلام کردیم که ادعای آنها در مورد طرح جدید ترافیک درست نیست و این طرح نتوانسته در کاهش آلودگی هوا و ترافیک موثر واقع شود.

علیخانی تاکید کرد: یک طرح به تنهایی نمی‌تواند با مشکل آلودگی هوا مقابله کند. ما بسته‌ای از سیاست‌ها و مصوبات مجلس را نیاز داریم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در مورد افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی گفت:‌ این افزایش نرخ کرایه‌ها برای رانندگان تاکسی بحق است؛ چراکه راننده گناهی نکرده که بخواهد از جیب خودش هزینه‌ها را بدهد، البته تاکسیرانان سهمیه سوخت دریافت می‌کنند و سازمان تاکسیرانی باید بررسی‌های لازم را انجام دهد که اگر سهمیه بیشتری نیاز است، برای آنها درخواست شود.

وی گفت: ما در شورای شهر آمادگی داریم که لایحه شهرداری را در مورد تغییر نرخ کرایه‌های تاکسی تصویب کنیم، البته دو سه ماه بیشتر به پایان سال باقی نمانده و احتمال می‌دهم لایحه‌ای برای امسال به دست ما نرسد.

علیخانی گفت: افزایش قیمت سوخت و تغییر نکردن نرخ کرایه‌ها ظلم در حق رانندگان تاکسی است و شهرداری و دولت باید مشکل آنها را پیگیری کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن