سیاسی

توضیحات استاندار تهران در خصوص خسارات و دستگیرشدگان ناآرامی‌های اخیر

استاندار تهران توضیحاتی را در خصوص میزان خسارت‌ها و دستگیر شدگان اغتشاشات اخیر در سطح استان تهران ارائه کرد.

به گزارش شوراآنلاین، استاندار تهران در خصوص میزان خسارت‌های وارده در استان تهران در اغتشاشات اخیر گفت: هنوز میزان خسارت‌ها جمع‌آوری نشده؛ چرا که باید ابتدا برآورد کارشناسی انجام شود و همه بیمه‌ها و بانک‌ها خسارت‌ها را اعلام کنند. لذا منتظریم که بانک مرکزی، بیمه مرکزی و فرمانداران خسارت‌ها را به صورت کارشناسی و مستند جمع‌بندی و به استان ارسال کنند تا رقم دقیق مشخص و سپس اعلام شود.

محسنی بندپی در خصوص تعداد دستگیرشدگان در اغتشاشات اخیر نیز گفت: بسیاری دستگیر شدند و قوه قضائیه ورود بسیار خوبی داشته، اما باید غربالگری نهایی انجام شود و پس از آن آمار دقیق دستگیرشدگان اعلام شود.

محسنی بندپی همچنین در پنجمین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در سال ۹۸، گفت: حدود دو جلسه در برگزاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران عقب هستیم. لذا باید جلسات فوق‌العاده‌ای داشته باشیم. قطعا مسئله قاچاق کالا و نظارت بر عملکرد عرضه کالاها در شرایط فعلی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با اشاره به پنجم آذرماه و سالروز تشکیل بسیج، این روز را به همه بسیجیان تبریک گفت و افزود: در جلسه امروز پایشی در مورد وضعیت انبارها و ورود و خروج کالا به انبارهای سطح استان تهران انجام و مقرر شد همه فرمانداران گزارشی در خصوص انبارهای موجود و نحوه ورود و خروج کالاها در جلسه بعدی ارائه کنند.

وی ادامه داد: همچنین نسبت به تامین سامانه هوشمند این انبارها باید در سطح استان اقدامی جدی صورت گیرد تا در جهت تحقق دولت الکترونیک و شفافیت، این موضوع محقق شود.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع ساماندهی وانت بارهای برون شهری اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش قیمت بنزین تناسبی میان افزایش خدمات وانت بارها وجود نداشته و بیش از سه برابر افزایش قیمت داشتند. در حالیکه لاستیک، روغن و سایر اقلام آنها ثابت مانده و همچنین سهمیه سوخت نیز دارند. این گزارش در ستاد تنظیم بازار استان تهران ارائه شده، لذا ساماندهی وانت بارها و همچنین اخذ بارنامه توسط آنها باید به طور جد پیگیری شود.

وی افزود: بر اساس تعهدی که به شهروندان دادیم که موضوع تنظیم بازار را به طور جد پیگیری کنیم و از بروز گرانی‌ها جلوگیری کنیم، حتما باید وانت بارها ساماندهی‌شان محقق شود و برخی از آنها کارت هوشمند نیز دریافت نکرده‌اند و تمایلی به این کار ندارند، مهلتی به آنها می‌دهیم تا کارت‌های هوشمند را دریافت کنند.

وی در تشریح پایش توزیع گاز مایع در سطح استان تهران به عنوان یکی دیگر از دستور جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: توزیع گاز مایع در سطح استان تهران با یک مشکل عمده مواجه است و آن اینکه سهمیه اختصاصی به استان تهران با مصرف واقعی اختلاف فاحشی دارد؛ لذا مقرر شد که لیست مصارف واقعی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ارائه شود.

استاندار تهران تاکید کرد:‌ موضوع دیگر بحث ارتقای فرهنگ و تولید محتواست که مقرر شد با مراکز دانشگاهی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و حمایت تولیدات داخلی مذاکراتی انجام شود تا از ظرفیت این مراکز علمی بهره گرفته شود.

استاندار تهران تاکید کرد: در حوزه مصرف گاز مایع در حال حاضر یک سوم آنچه که به عنوان سهمیه توزیع می‌شود، مصرف مشخصی دارد و دو سوم مابقی معلوم نیست کجا صرف می‌شود.

وی ادامه داد: در هیچ استانی به اندازه استان تهران انبارهای نگهداری کالاهای قاچاق وجود ندارد، لذا باید اقدامات همه جانبه‌ای انجام شود تا نسبت به نگهداری این اموال و همچنین فراهم کردن شرایطی برای جلوگیری از قاچاق کالا انجام شود.

محسنی بندپی در ادامه در تشریح مبارزه با قاچاق پوشاک با برند خارجی نیز گفت: قطعا این کار یک تکلیف است و در جلسه بعدی ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز این موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد، اما با اقداماتی که تا کنون انجام شده بیش از ۵۰ درصد مغازه‌هایی که این کالاها را عرضه می‌کردند، تغییر روش دادند؛ ولی در کنار این کار باید نظارت بر کیفیت کالاهای تولیدی داخل نیز به طور جد مد نظر قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا