مدیریت شهری

افتتاح پروژه های عمرانی و ترافیکی منطقه ۱۷ با حضور شهردار تهران؛ شهردار منطقه ۱۷:متراکم بودن بافت مسکونی منطقه مشکل بزرگی است/ سعی کردیم دغدغه های شهروندان را برطرف کنیم

۱۷ پروژه عمرانی ترافیکی، مشارکتی و خدمات شهری با حضور شهردار تهران و برخی از اعضای شورای شهر امروز در منطقه ۱۷ افتتاح شد.

به گزارش شوراآنلاین، صبح امروز ۱۷پروژه عمرانی،‌ترافیکی، مشارکتی، خدمات شهری و اجتماعی با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و مجید فراهانی عضو شورای شهر و همچنین برخی از مسئولین آموزش و پرورش افتتاح شد.

مجموعه آبی دارالشهدا (استخر آدم)، پایانه تاکسی و اتوبوس شهید چراغی، ایجاد دسترسی از بزرگراه شهید کاظمی به خیابان شهید غلامرضایی (زمزم)، هوشمندسازی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در محور ابوذر، اجرای توافق با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، راه‌اندازی پیست دوچرخه متین، راه‌اندازی جایگاه سبز سوخت و بوستان ثامن از جمله پروژه‌هایی است که امروز با حضور شهردار تهران افتتاح شد.

همچنین مزرعه خانواده، پایتخت اورژانس در بوستان بهاران، مجتمع کارآفرینی و آموزشی زمزم، اجرای فاز اول و دوم طرح نوآورانه از خانه تا مدرسه با دوچرخه، تراش و روکش آسفالت در محور شهید رشیدی‌جهان، همچنین مجموعه ورزشی شهید مایلی و حوزه علمیه حضرت ابوطالب (ع) از دیگر پروژه‌هایی است که در منطقه ۱۷ افتتاح شده است.

محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ در مراسم افتتاح ۱۷ پروژه عمرانی و ترافیکی این منطقه اظهار داشت: این منطقه مساحتی بیش از ۸۲۲ هکتار دارد و جمعیت آن ۲۷۸ هزار و ۳۵۴ نفر است و ویژگی‌های فرهنگی زیادی داشته و اماکن گردشگری و مذهبی بیشماری از جمله آستان مقدس امامزاده حسن (ع) را در خود جای داده است.

وی درباره تامین دسترسی از بزرگراه شهید کاظمی به خیابان شهید غلامرضایی گفت: مسدود بودن دسترسی خیابان‌های شهید غلامرضایی به بزرگراه شهید چراغی به عنوان مرز جنوبی منطقه ۱۷ محدودیت‌ها و مشکلات فراوانی را برای شهروندان بخش جنوبی محلات زمزم، زهتابی و بلورسازی ایجاد کرده بود که با تلاش‌های صورت گرفته در کوتاه‌ترین زمان بازگشایی و محلات فوق از بن‌بست خارج شده است.

شهردار منطقه ۱۷ خاطرنشان کرد: این دسترسی خواسته ۲۰ ساله شهروندان این محلات بوده و عملیات اجرایی پروژه به طول متوسط به طول ۳۰۰ متر در محدوده شهید چراغی در نظر گرفته شد.

وی گفت:‌طراحی و احداث سه و نیم کیلومتر مسیر دوچرخه در خیابان شهید متین به صورت رفت و برگشت و اتصال آن از طریق کریدور ایستگاه مترو به رینگ دوچرخه بوستان ولایت صورت گرفته است.

همچنین امروز پروژه استفاده از دوچرخه تحت عنوان از خانه تا مدرسه همزمان با اجرای سه‌شنبه‌های بدون خودرو آغاز شد.

کلهری گفت: در قالب این پروژه تعدادی دوچرخه به دانش‌آموزان و فرهنگیان منطقه ارائه می‌شود تا شاهد توسعه فرهنگ دوچرخه سواری در پایتخت باشیم.

وی خاطرنشان کرد: فاز اول طرح از خانه تا مدرسه با دوچرخه در خیابان قزوین اجرایی شد و فاز دوم آن امروز در خیابان شهید غلامرضایی و در دبیرستان پسرانه سلمان فارسی صورت گرفت.

شهردار منطقه ۱۷ در مورد تسهیل‌گری برای راه‌اندازی پایگاه اورژانس گفت: کمبود امکانات و سرانه درمانی به همراه متراکم بودن بافت مسکونی منطقه از مهمترین مشکلاتی است که گریبان اهالی این محدوده را گرفته و سبب شده تا در مواقع بحرانی خدمات امدادی با روندی کند در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی گفت: مدیریت شهری منطقه ۱۷ تلاش کرده تا مطابق مصوبه سازمان مدیریت بحران شهر تهران و با تسهیل فرایند راه‌اندازی پایگاه خدمات اضطراری در سطح محدوده مدت زمان امدادرسانی را کاهش داده تا در مواقع لزوم و نیاز شهروندان خدمات امدادی پزشکی در کوتاه ترین زمان انجام گیرد.

کلهری خاطرنشان کرد: راه‌اندازی پایگاه اورژانس در ضلع جنوبی بوستان بهاران و در مساحتی حدود ۳۴ متر مربع به همراه پارکینگ آمبولانس در نظر گرفته شده است.

محمود کلهری همچنین در مراسم افتتاح ۱۷ پروژه عمرانی، ترافیکی شهرداری اظهار داشت: منطقه ۱۷ تهران شهروندان آن در سرانه‌های مختلف از جمله سرانه ورزشی، فرهنگی،اجتماعی؛‌فضای سبز و … دچار مشکل بودند که با افتتاح این پروژه‌ها تلاش کرده‌ایم دغدغه شهروندان در این زمینه را برطرف کنیم.

وی افزود: سه پروژه مهم از جمله استخر آبی آدم، پایانه زمزم و دسترسی شهید کاظمی از جمله موضوعاتی بوده که قول داده بودیم تا قبل از پایان سال آن را افتتاح می‌کنیم که خوشبختانه ۴ ماه مانده به پایان سال این موضوع محقق شد.

شهردار منطقه ۱۷ تصریح کرد: مسدود بودن دسترسی خیابان‌های شهید کاظمی به بزرگراه شهید چراغی مطالبه ۲۰ ساله مردم است که توانستیم این مشکل را رفع و مسیر را ۴ کیلومتر برای شهروندان کوتاه کنیم.

وی از تملک ۲۲ پلاک فرسوده طبق تعهد اوقاف خبر داد و گفت:‌این املاک برای احداث پارک استفاده خواهد شد.

کلهری خاطرنشان کرد: پروژه‌ها با اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده و سعی کرده‌ایم در مدت زمان کوتاه خدمات را ارائه دهیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن