شورای شهرصفحه اصلی

عضو شورای شهر تهران: شهرداری به رغم اعلام قبلی سازمان هواشناسی از بارش برف غافلگیر شد!

عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از غافلگیری شهرداری از بارش برف به رغم اعلام قبلی سازمان هواشناسی گفت: با آقایان حناچی و یزدانی صحبت کردم و به آنها گفتم در این مورد دلیلی برای غافلگیری نبود.

به گزارش شوراآنلاین، سید محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به ضعف معاونت خدمات شهری شهرداری در برف‌روبی و پاشیدن شن و نمک در معابر شهر تهران که منجر به گرفتاری  شهروندان و پلیس راهور شد، گفت: واقعیت امر این است که در مواجهه با بارش برف غافلگیر شده‌ایم، این در حالی است که سازمان هواشناسی، اعلام کرده بود که شروع بارش از جمعه آغاز می‌شود.

وی در ادامه افزود: کارگران شهرداری از صبح امروز حضور داشتند تا از مشکلات جلوگیری کنند، اما متاسفانه عبور و مرور خودرو‌های شهرداری با ترافیک صبحگاهیِ ساعت هفت همراه شد. بنده از شهرداران مناطق یک و دو تهران موضوع را پیگیری کردم و اینطور پاسخ دادند که دسترسی کامیون‌‌ها برای خدمت‌رسانی به دلیل ترافیک با مشکل روبرو شد. به این علت کارگران باید بصورت پیاده حضور پیدا کردند و همین موضوع موجب تاخیر در خدمت‌رسانی شده است.

رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران، اظهار کرد: بنده خودم در این گره ترافیکی حضور دارم و باید اذعان کنم که بارش باعث غافلگیری ما شده است.

میرلوحی ضمن تاکید بر غافلگیری شهرداری در بارش برف با وجود اعلام قبلی سازمان هواشناسی گفت: بنده با آقایان حناچی و یزدانی صحبت کردم و به آنها گفتم در این مورد دلیلی برای غافلگیری نبود. من از شهروندان خواهش می‌‌کنم هر مقدار می‌توانند ما را کمک کنند.

وی افزود: برخی درختان در زیر بارش سنگین شده‌اند و امکان شکستن آنها وجود دارد. اگر کسی می‌تواند تکانی به یک درخت بدهد و یاری کند که برف آن بریزد تا  آن درخت نجات پیدا کند.

میرلوحی دلیل غافلگیری شهرداری را همزمانی بارش با ترافیک صبحگاهی دانست و در پاسخ به این سوال که مگر شهرداری از روز قبل خبر نداشت، پس چرا اقدامی صورت نگرفت؟  گفت: بله همه می‌دانستند. بنده الان ۳۰ سانت برف را در سطح شهر ملاحظه می‌کنم. متاسفانه گرفتاری ما این است که غافلگیر می‌شویم، شاید بهتر بود شهرداری دیشب مانور می‌داد.

وی تصریح کرد: کافی بود از دیشب یا پنج صبح شهرداری اقدامات را انجام می‌داد. متاسفانه حتی به مردم هشدار ندادند که حدالامکان خودرو‌ها را بیرون نیاورند.

منبع:ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا