اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

پورسیدآقایی خبر داد: همزمان با ناسالم شدن هوای تهران عوارض ورود به طرح ترافیک ۵۰ درصد گران می شود

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در جلسه کاهش آلودگی هوا پیشنهاد افزایش ۵۰درصدی ورود به محدوده طرح ترافیک را داده بود که به تصویب رسید.

به گزارش شوراآنلاین، محسن پورسیدآقایی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه جلسه کاهش آلودگی هوای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرایط سکون جوی بیم این را می‌دهد که در روزهای آینده در شرایط ناسالم هوا قرار خواهیم گرفت.

وی بیان کرد: شهرداری تهران دو تصمیم در کاهش تردد خودروهای سواری در روزهای آینده برای کاهش آلودگی هوا خواهد داشت.

پورسیدآقایی گفت: از دوشنبه تا پنج‌شنبه بلیت حمل‌ونقل عمومی از جمله اتوبوس و مترو نیم بها خواهد شد و عوارض استفاده از طرح ترافیک و زوج و فرد هم ۵۰درصد افزایش پیدا می کند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: کامیون‌ها نیز از فردا شب تا ‌آخر هفته محدودیت تردد خواهند داشت. امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده میزان افزایش آ‌لایندگی‌ها به شرایط اضطرار در روزهای آتی نرسد.

وی یادآور شد: در حال حاضر تعداد مسافر در مترو ۵درصد افزایش یافته است و ارائه سرویس و خدمات نیز در بخش حمل‌ونقل عمومی افزایش یافته است.

پورسیدآقایی یادآور شد: هیچ ایستگاه مترویی نداریم که مردم نتوانند سوار مترو شوند البته ازدحام مردم در ایستگاه‌های مترو وجود دارد، اما در ساعات پیک هم مردم می‌توانند راحت سوار مترو شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران یادآور شد: در خطوط۱، ۲و۴ هم در ساعات پیک، در اولین قطار ورودی به ایستگاه مردم امکان سوار شدن به داخل قطار را دارند و این در حالی است که در سال‌های گذشته مردم مجبور بودند سه قطار دیگر منتظر شوند تا بعد سوار مترو شوند.

پورسیداقایی در این جلسه نیز پیشنهاد افزایش ۵۰درصدی نرخ بهای عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک را ارائه داده و معتقد بود که این اقدام موجب کاهش ورود مردم به محدوده طرح ترافیک خواهد شد، وی گفت: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه شاخص‌های آلودگی هوا بالای ۱۰۰نخواهد رفت و تهران تحمل دو تا سه روز بدون وزش هیچ بادی را دارد و شاخص آلودگی هوا به ۱۵۰نخواهد رسید.

پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که در روز چهارشنبه میزان آلاینده‌های هوا افزایش یابد که تصمیمات لازم در آن خصوص اتخاذ خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن