شورای شهر

شهردار منطقه ۵ خبر داد: جمع آوری ۴۰۶ تن زباله در مرز مهران / ۱۰۰نیروی خدمات شهری به خادمین زوار در مرز مهران افزوده شدند

رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران در مهران از آمادگی کامل نیرو های خدمات رسان به زائرین ابا عبدالله الحسین (ع) با وجود حضور بی نظیر و افزایش تعداد زوار در ۷ روز مانده به اربعین خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، فریدون حیدری شهردار منطقه و رئیس ستاد اربعین حسینی (ع ) شهرداری تهران در مرز مهران با اعلام جمع آوری ۴۰۶ تن زباله در محدوده مرزی مهران گفت: نیروهای خدمات رسان شهرداری منطقه ۵ از تاریخ ۱۳ مهر ماه در محدوده مرزی مهران مستقر شده و درحال جمع آوری زباله، نظافت، نگهداشت سرویس بهداشتی،کمک به حفظ ایمنی زوار الحسین (ع) توسط آتش نشانی و ستاد مدیریت بحران در این محدوده هستند.

وی با اشاره به محدوده ۱۲۴ هکتاری تحت پوشش منطقه ۵ در مرز مهران اعلام کرد: روز گذشته به تنهایی ۷۰ تن زباله در محدوده شهر مهران تا بخشی از خاک عراق جمع آوری و تفکیک شد.

حیدری به فعالیت ۳۵۰ نیروی خدمات شهری از ۱۳ مهر ماه اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش چشمگیر زائران در سال جاری و بنا بر برنامه ریزی های انجام شده پیش از آغاز مراسم اربعین در ستاد اربعین حسینی (ع)منطقه ۵ از امروز یکصد نیروی خدمات شهری به جمع خادمان زائرین امام حسین (ع) در مرز مهران افزود ه می شود.

وی همچنین به برگزاری جلسه ای در ستاد اربعین مرز مهران در استانداری ایلام اشاره کرد و گفت: با توجه به ضرورت دقت در نظافت و رفت و روب مسیر زائران، دبیر ستاد اربعین حسینی مرز مهران از انبوه فعالیت های منطقه ۵ بازدید و از فعالیت خاص انجام شده قدردانی کرد.

رئیس ستاد اربعین حسینی همچنین از نگهداشت ۶۵۰ چشمه سرویس بهداشتی در محدوده مرزی مهران خبر داد و تصریح کرد: ۵۱۰ چشمه سرویس بهداشتی برای زوار در نظر گرفته شده بود که با توجه به افزایش جمعیت یک ساختمان با ۱۴۰ چشمه سرویس بهداشتی به این تعداد افزوده شد تا شاهد بهبود خدمت رسانی به زائران باشیم.

حیدری ادامه داد: هم اکنون ۲۰ پرسنل آتش نشانی شهرداری تهران با تجهیزات و خودروهای لازم در مرز مهران در کنار ستاد مدیریت بحران منطقه مستقر هستند تا به صورت مداوم ایمنی محدوده مرزی مهران را رصد کنند.

وی در پایان از ادامه عملیات نظافت، نگهداشت و حفظ ایمنی تا روز ۳۰ مهرماه در این محدوده خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا