مدیریت شهری

به همت سازمان زیباسازی و موزه خوشنویسی ایران: مراسم تکریم از استاد محمدحسین عطارچیان برگزار می‌شود

پنجمین مراسم تکریم و بزرگداشت اساتید هنر خوشنویسی ایران با تکریم استاد «محمدحسین عطارچیان» در موزه هنر خوشنویسی برگزار می‌شود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مراسم‌های تکریم اساتید هنر خوشنویسی ایران از سال گذشته آغاز شده و در این راه اساتید بزرگی همچون «محمدسلحشوری»، «علی راهجیری» و «استاد امیرخانی» تکریم و از خدمات آنها در راستای حفظ هنر ملی ایرانی خوشنویسی تقدیر شد.

در همین راستا روز دوشنبه ۲۲ مهرماه در موزه هنر خوشنویسی ایران به پاس یک عمر خدمات فرهنگی و اعتلای هنر ایران، مراسم تکریم استاد «محمدحسین عطارچیان» برگزار می‌شود.

استاد عطارچیان متولد ۱۳۲۲ تبریز است که شاگردی در محضر استاد سید حسین میرخانی را در کارنامه خود دارد. از سوابق وی می‌توان به دارا بودن گواهینامه استادی از انجمن خوشنویسان ایران – ۱۳۵۹، تدریس در اولین کلاس‌های رسمی‌انجمن خوشنویسان ایران – ۱۳۵۲، عضویت شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، عضویت در شورای تشخیص و ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران، عضویت در کمیته ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌و کمیته خوشنویسی فرهنگستان هنر، عضویت در شورای کارشناسی وارزشیابی هنرمندان هنرهای سنتی میراث فرهنگی، عضویت در هیات گزینش و داوری همایش بین‌المللی خوشنویسی جهان اسلام، عضویت به عنوان داور همایش فرهنگی هنری دانشگاه‌های سراسر کشور و حضور در نمایشگاه‌های متعدد داخلی و خارجی اشاره کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن