اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

حناچی: شرایط واقعا سختی داریم/ امیدوارم با مصوبه مجلس از زیر فشار خارج شویم

شهردار گفت:اگر موضوعاتی که مردم نسبت به آن حساس هستند زنده شود، مردم از شهرنشین به شهروند بدل می‌شود.

به گزارش شوراآنلاین، پیروز حناچی شهردار تهران در همایش آغاز به کار پنجمین دوره شورایاری‌های محله‌های تهران گفت: در اویل مرداد ماه پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها برگزار شد؛ هرچند زمان زیادی برای برگزاری انتخابات نداشتیم اما خوشبختانه با همکاری همه نهاد‌ها انتخابات شورایاری ها برگزار شد.

شهردار تهران مطرح کرد: در انتخابات شورایاری ۱۲ هزار نامزد داشتیم که بیشترین سهم برای بانوان و جوانان بود که باید از تمام هئیت‌های اجرایی انتخابات تشکر کنم.

حناچی با بیان اینکه این انتخابات با کمترین خطا انجام شد، افزود: انتخابات الکترونیکی بزرگترین دستاورد مدیریت شهری بود و با توجه به تبلیغات منفی برای سرد کردن مردم از انتخابات بیش ۵۱۰ هزار نفر در این انتخابات شرکت کردند.

او ادامه داد:آمار‌ها نشان می‌دهد اگر تصمیم گیری‌ها در پایتخت به تصمیمات محلات نزدیک شود و ما می‌توانیم از انرژی شورایاری‌ها استفاده کنیم.

شهردار تهران گفت: اداره امور شهر را می‌توان به ناحیه و محله و منطقه تقسیم کرد اما متاسفانه ما تعریف روشنی از تکالیف و وظایف ناحیه نداریم.

حناچی افزود: انتخابات شورایاری‌ها گامی است که بتوانیم برخی از اختیارات را به این نهاد واگذار کنیم.

شهردار تهران مطرح کرد: اگر بین تصمیم گیران و ذی نفعان فاصله باشد مدیران هر کاری که می‌کنند موجب رضایت مردم نمی‌شود و نقش شورایاری‌ها این است که ارتباط را ایجاد کند.

حناچی افزود: اگر شورایاری خود را به مردم نزدیک کنند هیچ عقل سلیمی این نهاد را نمی‌تواند حذف کند و اگر از این فرصت استفاده نکنیم نقادان به مشکلات موجود استناد می‌کنند و نهاد شورایاری‌ها را تضعیف می‌کنند.

او ادامه داد: اگر موضوعاتی که مردم نسبت به آن حساس هستند زنده شود، مردم از شهرنشین به شهروند بدل می‌شود و فرق شهروند با شهرنشینی این است که شهروند به مکان خود حس تعلق دارد و برای ایجاد حس تعلق باید نگاه کنیم مردم چه خواسته‌ای در محلات دارند.

شهردار تهران مطرح کرد: باید به مکان‌هایی که مردم به آن حس مشترک دارند توجه کرد و از این مکان‌ها در پایتخت می‌توان به امازاده صالح اشاره کرد.

حناچی افزود: در شرایط سختی به سر می‌بریم که بیشترین فشار‌ها در حوزه اقتصادی است و بررسی‌ها نشان می‌دهد بودجه شهری در گذشته وابسته به ساخت و ساز بود و ما تلاش می‌کنیم که شهر را روی ریل اصلی خود قرار دهیم و بر این اساس ۲ لایحه به مجلس ارائه کرده ایم.

او ادامه داد: در حال حاضر که ۴۰ درصد ساخت و ساز‌ها کاهش پیدا کرده است امیدوارم با تصویب ۲ لایحه در مجلس از این فشار سخت موجود خارج شویم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن