سیاسیصفحه اصلی

واکنش چمران به احتمال سرلیستی شهردار اسبق تهران در انتخابات: سرلیستی قالیباف گمانه زنی است

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: مسیری که برای انتخاب لیست نهایی در تهران انتخاب شده، از پایین به بالا است و قطعاً این‌گونه نیست که عده‌ای بنشینند و یک لیست انتخاباتی را نهایی کنند.

مهدی چمران عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درباره گمانه‌زنی‌ها در ارتباط با تهیه لیستی ۳۰۰نفره برای  تهران در این شورا گفت‌: مسیری که برای انتخاب لیست نهایی در تهران انتخاب شده، از پایین به بالا است و قطعاً این‌گونه نیست که عده‌ای بنشینند و یک لیست انتخاباتی را نهایی کنند.

وی افزود: تا امروز تقریباً تمامی شوراهای انتخاباتی استانی تشکیل شده و تشکیل شورای انتخاباتی تهران نیز در مسیر برنامه‌ریزی است ولی هنوز در تهران شورایی تشکیل نشده است.

چمران خاطرنشان کرد: در برخی از شهرستان‌ها گروه‌های سیاسی به نفراتی رسیده‌اند اما این اسامی هنوز نهایی نشده و ممکن است که این نفرات تا موعد انتخابات دچار تغییر شوند. تغییر در این لیست‌ها وجود دارد.

نائب‌رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب در پاسخ به این سؤال که چرا هنوز برای شورای ائتلاف سخنگویی رسمی انتخاب نشده است، گفت: برخی از دوستان معتقدند در حال حاضر هنوز فضای کشور انتخاباتی نشده و لزومی برای اطلاع‌رسانی عمومی درباره فعالیت شورای ائتلاف وجود ندارد.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه آقای قالیباف در فراخوانی، تمامی کسانی را که احساس می‌کنند، توانایی حضور در انتخابات به‌عنوان کاندیدا را دارند، دعوت به ثبت‌نام در یک سامانه کرده است، آیا احتمال دارد که وی لیستی مستقل برای انتخابات بدهد، گفت: بنده چنین برداشتی ندارم، چراکه ایشان یکی از محورهای اصلی جلسات شورای ائتلاف به‌حساب می‌آید و بعید به‌نظر می‌رسد که ایشان بخواهد فعالیت مستقلی داشته باشد.

چمران در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه گفته می‌شود در صورت کاندیداتوری قالیباف، وی ممکن است سرلیست نیروهای انقلاب باشد، گفت: فعلاً هیچ چیز قطعی نیست و همه آنچه در این باره شنیده می‌شود، گمانه‌زنی است.

منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا