اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

تخفیف نرخ طرح ترافیک برای تاکسی‌های اینترنتی

مشاور معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه هزینه طرح ترافیک برای تاکسی‌های اینترنتی کاهش می‌یابد، گفت:‌برآورد ما این است که قیمت تاکسی‌های اینترنتی کمتر می‌شود.

به گزارش شوراآنلاین، علی پیرحسینلو مشاور معاون شهرداری تهران درباره دستورالعمل جدید تاکسی‌های اینترنتی اظهار داشت: در ۳ سال گذشته جلسات و مذاکرات زیادی جهت فعالیت تاکسی‌های اینترنتی و نحوه نظارت بر آنها توسط وزارت کشور، وزارت ارتباطات، شهرداری‌ها و نهاد ریاست جمهوری و… برگزار شده است که این مذاکرات طی یک سال پیش تاکنون به بیشترین میزان رسید و سرانجام منجر به ابلاغ دستورالعمل نحوه نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی شد.

وی با اشاره به اینکه ابلاغ این دستورالعمل دغدغه مردم و شرکت‌ها را برآورده می‌کند، افزود: متأسفانه در ناوگان تاکسی‌های اینترنتی، خودروهایی فعالیت کرده که سن فرسودگی برای آنها لحاظ نشده و برخی به شدت آلاینده هستند. این در حالی است که تاکسی‌های رسمی به دلیل پیمایش زیاد، هر شش تا سه سال یکبار باید معاینه فنی برایشان انجام شود.

مشاور معاون شهردار تهران اعلام کرد: براساس ابلاغ شیوه‌نامه جدید، تاکسی‌های اینترنتی بالای سن ۱۵ سال فعالیت آنها ممنوع و دو سال بعد این ممنوعیت برای خودروهای بالای سیزده سال در نظر گرفته می‌شود و شرایط به صورتی خواهد شد که به تدریج خودروهای بالاتر از ده سال سن نتوانند تردد کنند.

پیرحسینلو تصریح کرد: سیاست‌های مقابله با آلودگی هوا سختگیرانه است و امیدواریم این موضوع نتایج مؤثری را به همراه داشته بباشد.

وی با اشاره به اینکه ابلاغ شیوه‌نامه جدید نگرانی‌هایی را برای مردم ایجاد کرده و این احتمال می‌رود که قیمت این تاکسی‌ها افزایش یابد، گفت:‌ شیوه‌نامه جدید به صورتی است که هزینه‌هایی را برای شرکت‌های اینترنتی کمتر کرده، به طور مثال مالیات بر ارزش افزوده برداشته شده و هزینه‌های طرح ترافیک برای تاکسی‌های اینترنتی اندک می‌شود که برآورد ما کاهش قیمت تاکسی‌های اینترنتی است.

وی خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر برخی از مردم نسبت به افزایش قیمت تاکسی‌های اینترنتی گلایه‌مند هستند چرا که روند افزایش نرخ این تاکسی‌ها نسبت به تاکسی‌های رسمی، مترو و اتوبوس بیشتر از روند طبیعی است و این موضوع به دلیل این نبوده که تاکنون قانونی برای تاکسی‌های اینترنتی وجود نداشت و همه این معضلات به تدریج ساماندهی می‌شود  است.

منبع:فارس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن