اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

نگران باز ماندن در مترو نباشید!

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه در مورد باز ماندن در یکی از قطارهای مترو در حین حرکت توضیحاتی ارائه کرد و گفت:نگران باز ماندن در مترو نباشید.

به گزارش شوراآنلاین، فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در رابطه با برنامه‌های مترو جهت خدمت‌رسانی بیشتر به مسافران اظهار داشت: خوشبختانه از ابتدای مهر سرفاصله حرکت قطارها به سه و نیم دقیقه رسید و این در حالی است که در شرایط تحریم و مشکل تأمین قطعات و تجهیزات توانسته‌ایم به این موضوع دست یابیم.

وی افزود: در تلاش هستیم که به زودی این سرفاصله حرکت را ۳۰ دقیقه دیگر کاهش دهیم و به سه دقیقه برسانیم که از سه ماه پیش برنامه‌ریزی‌ها جهت خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان برای پاییز و بازگشایی مدارس انجام گرفت و بسیاری از قطعات مورد نیاز را که پیش از این از خارج از کشور تهیه می‌کردیم موفق شدیم از شرکت‌های داخلی بهره‌مند شویم و قطعات را تأمین کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به اینکه به افزایش قطعات و خطوط مترو سرفاصله حرکت قطارها کاهش یافته و ازدحام جمعیت در مترو کمتر شده است گفت:‌روزانه ۲۱۰۰ حرکت قطار در مترو تهران داریم و ۱۴۰ قطار در حال تردد در ساعات مختلف است.

نوبخت گفت: همچنین مترو ۸۴۵ پله برقی دارد که در این شرایط تحریم اینکه بخواهیم هر روز آنها را برای آماده به کار بودن بررسی کنیم اقدام مؤثری است البته اکنون سه پله برقی در ایستگاه امام (ره)، باقری و ارم سبز دچار مشکل شده که اقدامات لازم جهت تعمیر آن در دستور کار است.

وی در مورد مشکلی که هفته پیش در مورد یکی از درهای مترو پیش آمده بود و مسافران کلیپی در این زمینه در فضای مجازی منتشر کرده بودند،‌گفت: این مشکل اصلاح شد و به دلیل محدودیت در تأمین نوعی قطعه یدکی بروز یافته بود که برطرف شدو دیگر مسافران نگران بروز چنین حوادث مشابهی نباشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا