مدیریت شهری

شستشوی دو هزار مترمربع از دیواره های مدارس منطقه چهار در طرح استقبال از مهر ۹۸/ معابر منتهی به مراکز آموزشی در شمال شرق تهران ایمن سازی شد”

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار گفت: در طرح استقبال از مهر ۹۸ دوهزار مترمربع از دیواره های مدارس منطقه شستشو و معابر منتهی به مدارس و مراکز آموزشی ایمن سازی شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، “حمیدرضا رشیدی فرخی” با اشاره به این خبر گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید و به منظور ارتقای ایمنی هرچه بیشتر دانش آموزان در سطح معابر، طرح استقبال از مهر ۹۸ با اولویت مدارس و مراکز آموزشی در محله های محروم و کم برخوردار در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات این طرح گفت: شستشو و پاکسازی ۲هزار مترمربع از نماها، ۲۵مترمربع نقاشی دیواری در جداره های داخلی و خارجی مدارس، رفع نواقص ومرمت آبخوری ها، رنگ آمیزی مخازن و زیر مخزنی ها ، نگهداری و جایگزینی مخازن، پیرایش شهر ، حذف زوائد فیزیکی و بصری و اکران پرتابل و بنرهای خوش آمدگویی به مدارس از اقدامات طرح استقبال از مهر ۹۸ است.

فرخی افزود: رفع مزاحمت و آلودگی صنوف مجاور مراکز آموزشی، مبارزه با جانوران مضر شهری، زنده گیری سگ های ولگرد و بلاصاحب در اطراف مدارس و مراکز آموزشی از دیگر اقداماتی است که برای امنیت و رفاه حال دانش آموزان در طرح استقبال از مهر از ابتدای شهریور ماه اجرا شد.

معاون خدمات شهری منطقه با اشاره به جزییات این طرح گفت: در این راستا اداره ساماندهی با برگزاری چندین مرحله طرح های فوریتی در اطراف مدارس و مؤسسات آموزشی اقدام به شناسایی و طعمه گذاری ۱۹۸۳ مورد کلونی و منفذ آلوده، جمع آوری ۱۸۸ لاشه موش، توزیع ۲۸۰ تله چسبی و ۳۰۰۰ نسخه آموزشی و بروشور کرد.

وی در پایان از تجهیز ناوگان جمع آوری پسماند برای سرویس های مدارس خبر داد و گفت: توزیع ۳۷۰ کیلو کیسه های زیست تجزیه پذیر پسماند خشک ، تحویل ۲۶۰کارتن پلاست و مخازن مخصوص جداسازی پسماند به مدارس و طرح ویژه جمع آوری کاغذ و اهدای جوایز به دانش آموزان در مدارس از ویژه برنامه های این طرح در بازه زمانی اولیه آن است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن