اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

تدوین پیش نویس لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، از تدوین پیش نویس لایحه اصلاح ساختار شهرداری خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، حامد مظاهریان درباره آخرین وضعیت اصلاح ساختار شهرداری تهران اظهار کرد: تدوین پیش‌نویس لایحه اصلاح ساختار شهرداری تمام شده و پس از تصمیم‌گیری‌های نهایی، برای دریافت آخرین نظرات و‌ پیشنهادها به شهردار تهران ارایه خواهد شد.

وی توضیحی درباره جزییات این پیش‌نویس نداد، اما تاکید کرد که پیش‌نویس لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران فرآیند رسیدن به ساختار نهایی را مشخص می‌کند.

مظاهریان تاکید کرد: آنچه که در اصلاح ساختار شهرداری مدنظر قرار دارد، متناسب سازی ساختار با شرح وظایف و ماموریت‌های سازمان شهرداری است.

به گفته معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران؛ آنچه شهردار تهران هم بر آن تاکید دارد اصلاح ساختاری است که با هدف ارایه بهتر و کارآمدتر خدمات شهرداری به شهروندان انجام شود.

مظاهریان عنوان کرد: بر اساس بند یک ماده ۱۲ برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری تهران مکلف شده است تا بازطراحی کلان ساختار سازمانی در سطح ستاد، مناطق، نواحی، سازمان‌ها و شرکت‌ها با نگرش تجمیع سازمان‌ها و شرکت‌ها و کاهش معاونت‌ها و مدیران در سطوح سازمانی شهرداری و طراحی کامل ساختار تا پایان آذرماه سال دوم برنامه سوم را اجرا کند. همچنین بر اساس مصوبه دی‌ماه ۱۳۹۷ شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری مکلف شده تا لایحه اصلاح ساختار کلان شهرداری را به شورا ارائه کند.

گفته شده یکی از مهم‌ترین اهداف این اصلاح ساختار، حذف بسیاری از موازی‌کارها در شهرداری تهران با هدف انجام بهتر ماموریت‌هاست.

پیشتر مظاهریان گفته بود؛ اصلاح ساختار شهرداری تهران به معنی تعدیل نیرو نیست، بلکه اصلاح فرایندهای دست و پا گیر و همین طور موازی‌کاری‌ها در شهرداری تهران است.

منبع:شهرنوشت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن