شورای شهرصفحه اصلی

هاشمی: آیت‌الله طالقانی پایه‌گذار تأسیس شوراها بود

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اولین فردی که درخصوص ضرورت تشکیل شوراها در انقلاب سخن گفته است آیت الله طالقانی بوده و ایشان پایه گذار شوراها است.

به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در صد و شصت و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: از همکارانم در مدیریت شهری به خصوص پاکبان ها تشکر می‌کنم که در این ایام به عزاداران اباعبدالله خدمت‌رسانی کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: هما‌ن‌طور که می دانید ابتکار خوبی هم از سوی برخی اعضای شورا انجام شد که مشارکت در نظافت شهر بود که با همکاری شهروندان صورت گرفت.

وی ادامه داد: امسال شاهد کاهش سد معبر در خیابان ها در حین عزاداری بودیم و جالب‌تر اینکه امسال بیش از پیش شاهد برگزاری نماز جماعت در هیأت‌ها بودیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: آیت‌الله طالقانی دایره‌المعارف مبارزه با دشمنان و مستکبران هستند و از زمان نهضت ملی شدن صنعت نفت تا پیروزی انقلاب اسلامی گام بزرگی برای مبارزه با استکبار برداشتند.

وی افزود: ایشان در تمام سالهای عمرشان مراقب این بودند که فاصله‌ای بین مردم و علما و روحانیون ایجاد نشود و در خطبه‌های هم که ایراد کردند بسیار متفکرانه و با اندیشه‌ای خاص سخن گفتند.

محسن هاشمی گفت: شوراها میراث آیت‌الله طالقانی است زیرا ایشان اولین پایه‌گذار بحث تشکیل شوراها بودند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن