اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

افزایش ۱۳۳ درصدی هزینه‌ها در شهرداری

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه هزینه‌های شهرداری ۱۳۳ درصد افزایش یافته است، گفت: اگر عدم تناسب بین درآمد و هزینه‌های شهرداری ادامه یابد، در تحقق پروژه‌های عمرانی دچار مشکل می‌شویم.

به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر امروز در جمع خبرنگاران درباره دلیل تأخیر ارسال لوایح از شهرداری به شورای شهر اظهار داشت:‌ به دلیل مسائل مختلفی ممکن است این موضوع به وقوع بپیوندد که تغییر در معاونت برنامه‌ریزی یکی از دلایل این مسئله به شمار می‌رود.

وی افزود: البته تهیه لوایح برای برخی مسائل سخت و پیچیده است و در مورد انتصاب جوانان بارها مقام معظم رهبری تذکر داده‌اند و به نظرم برای اینکه این موضوع محقق شود قبل از منتظر ماندن برای نوشتن لوایح باید به صورت رفتاری این موضوع مدنظر قرار گیرد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: به نظرم پیش از تأخیر در ارسال لایحه انتصاب جوانان لایحه اصلاح ساختار شهرداری باید به شورای شهر می‌رسید که البته شهرداری اعلام کرده که ما تا سال آینده فرصت داریم و آنها از یک بند قانونی در این زمینه استفاده کرده‌اند.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شهرداری در پاسخ به تذکر اعضای شورای شهر چگونه عمل کرده است گفت: معمولا شهرداری به همه تذکرها پاسخ می‌دهد ۶۰ درصد اعضا از پاسخ‌ها راضی هستند و اگر این چنین نبود قطعا تذکر منجر به سوال می‌شد.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه درآمد و هزینه‌های شهرداری با یکدیگر تناسب ندارد گفت: این مسئله احتمالاً‌  نیاز به اصلاح بودجه خواهد داشت.

وی افزود: ۱۳۳ درصد افزایش هزینه در شهرداری داشته‌ایم که این موضوع در دفتر شهردار افزایش ۲۰۴ درصدی است که نشان از افزایش تورمی هزینه‌ها دارد.

هاشمی تصریح کرد: اگر این افزایش هزینه‌ها همچنان ادامه یابد در تحقق پروژه‌های عمرانی دچار مشکل خواهیم شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن