شورای شهر

عضو شورای شهر تهران مدعی شد: مراکز بهاران مروج اعتیاد بودند!

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: مراکز بهاران شهرداری ترویجه دهنده اعتیاد بود.

به گزارش شوراآنلاین، حسن خلیل آبادی درباره موضوع واگذاری مراکز بهاران شهرداری به سازمان بهزیستی، اظهار کرد: مراکز بهاران قبلا برای ترک اعتیاد بود و در اختیار شهرداری قرار داشت و پیمانکاران امور آن را انجام می‌دادند. این درحالی است که ما رویکردمان این بوده که شهرداری وظایف خودش را انجام دهد.

وی در پاسخ به این نکته که در مراکز بهاران به ارائه آموزش و مهارت پرداخته می‌شود، گفت: آموزش‌های این افراد نیز به حوزه اعتیاد مربوط می‌شود درحالی که موضوع اعتیاد، ستادی زیر نظر رئیس جمهوری دارد و سازمان بهزیستی و هزاران «ان.جی.او» در حوزه اعتیاد نیز فعالیت می‌کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه ترک اعتیاد به عهده شهرداری نیست، تصریح کرد: شهرداری ساختمان‌های خود را در اختیار پیمانکاران گذاشته بود و برای آن هزینه می‌کرد درحالی که معلوم نبود خروجی آن چیست به عقیده من این امر به نوعی ترویج اعتیاد است!

وی خاطرنشان کرد: دیدگاه ما این است اگر قرار است نهادی این مراکز را در اختیار بگیرد با شهرداری پروتکلی امضا و اعلام کند چه برنامه‌ای دارد آن وقت ساختمان‌ها را با حفظ مالکیت و نظارت شهرداری در اختیاریشان بگذاریم البته با این روند با دریافت پول موافق نیستیم.

خلیل آبادی با تأکید براینکه ما متولی امور مربوط به اعتیاد نیستیم، گفت: اگر سازمان بهزیستی درخواست خود را به شهرداری ارائه دهد، شهرداری نیز لایحه آن را به شورا ارسال کند و معلوم باشد قرار است دقیقا چه فعالیت‌هایی در این مراکز صورت گید و همچنین بهزیستی این مراکز را اجاره ندهد یا به کمپ تبدیل نشود با آنها همکاری خواهیم کرد.

منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا