اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

پورسیدآقایی: وضعیت اتوبوسرانی خوب نیست/ وزارت صنعت هنوز یک اتوبوس هم تحویل نداده است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: از سازمان برنامه و بودجه تقاضا دارم محوریت طرح اضافه شدن اتوبوس های جدید را خود برعهده گیرد تا از این بحران وضعیت اتوبوس ها خارج شویم.

به گزارش شوراآنلاین، محسن پورسیدآقایی گفت: حضور معاون رییس جمهور در این مراسم این پیام را می‌خواهد به ما بدهد که دولت در خصوص توسعه مترو جدی است و همراهی می کند تا با کمک دولت، شهرداری و مردم مشکلات شهر تهران را برطرف کنیم.

وی با اشاره به تعطیلی خط ۷ در سال ۹۶ که بحث های زیادی به دنبال داشت گفت: در آن زمان نیز گفتم هیچ دلیلی جز ایمنی وجود ندارد و هیچ قصد سیاسی نباید برای رسیدگی به کار مردم وجود داشته باشد و به شدت از آن پرهیز می کنیم. با ایمنی کامل قطارها توانستیم به این وعده عمل کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: تا قبل از سال گذشته که این خط بسته شد مجموعا دوهزار میلیارد تومان هزینه برای آن شد و از روزی که به دلیل مسایل ایمنی مجبور شدیم این خط را ببندیم تا امروز مجددا هزار میلیارد تومان هزینه کردیم. این مبلغ در دوره ای که کشور درگیر جنگ اقتصادی است مهم است. در کشور درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی با ابرقدرتهای جهان شدیم و به رغم این جنگ این پیشرفت در حال انجام است که این نشان دهنده قدرت کشور است،زیرا با وجود این مسایل به کارهای زیربنایی نیز می پردازیم.

پورسیدآقایی تصریح کرد: معمولا کشورها در حین جنگ کارهای زیربنایی را تعطیل می کنند اما ما با تکیه بر توان داخلی توانستیم این امور زیربنایی را انجام دهیم.

وی در ادامه گفت: قطارها با فاصله ناایمن ۳۵ دقیقه حرکت می کردند و امروز یک خط ایمنی با سرفاصله ۱۲دقیقه را راه اندازی کردیم و این علاوه بر مواردی است که در خط ۶انجام دادیم.

پورسیدآقایی افزود: فعالیت شهرداری در زیر پوست شهر در مترو فعالیت چشمگیری است که بیان آن در هنگام مدیریت و بهره برداری نمود پیدا می کند.

وی ضمن تشکر از مدیریت قبلی شهر تهران گفت: نباید تلاش های یکدیگر را دست کم بگیریم و از مدیریت قبلی برای اقداماتی که در احداث این خط انجام دهند تشکر می کنم.

معاون شهردار تهران در ادامه خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: جناب نوبخت اعلام کردند از محل منابع تبصره ۱۸ به زودی واگن های جدیدی در اختیار شهرداری قرار می دهند که خبر بسیار خوبی است.

وی افزود: برای توسعه مترو دستور استفاده از ۱۶۰۰میلیارد تومان اوراق مشارکت را گرفتیم، اما اوراق مشارکت را در سال بعد می‌توانیم استفاده کنیم که این یک گپ یک ساله است و تقاضا داریم اوراق سال جاری را در همین سال بتوانیم به فروش برسانیم و این درخواست را از جناب آقای نوبخت دارم.

وی افزود: اگر این اتفاق رخ دهد، در مجموع امسال در مترو شاهد بیش از ۲۹۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهیم بود که در این شرایط کشور اقدام بسیار مهمی است.

معاون شهردار تهران به وضعیت اتوبوسرانی هم اشاره کرد و گفت: علاوه بر این باید به وضعیت اتوبوسرانی هم توجه کنیم زیرا مترو و اتوبوسرانی مکمل هم هستند. وضعیت اتوبوسرانی مناسب نیست.

وی افزود: رییس جمهور خرید ۱۹هزار اتوبوس را دستور دادند اما راهبری یک کار کلی است، و خواهش می کنم سازمان مدیریت راه بری آن را برعهده بگیرد تا همه دستگاه ها در آن همکاری کنند. پورسیدآقایی با بیان اینکه با متولی بودن یک نهاد این کار عملی نخواهد بود تصریح کرد: متولی اکنون وزارت صنعت است اما از آنجایی که محوریت تولید داخل توسط وزارت صنعت است، اما پس از گذشت یک سال از ابلاغ این طرح هنوز یک دستگاه اتوبوس هم به شهرهای کشور تحویل داده نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از سازمان برنامه و بودجه تقاضا دارم محوریت طرح را خود برعهده گیرد تا از این بحران وضعیت اتوبوس ها خارج شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا