شورای شهرصفحه اصلی

واکنش هاشمی به ماجرای سفر رئیس ستاد مدیریت بحران شهر تهران به سوئیس

رئیس شورای شهر تهران درباره سفر کرمی رئیس ستاد مدیریت بحران شهر تهران به سوئیس توضیحاتی داد.

به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در آغاز جلسه امروز محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی در نطق مبسوطی که در مورد وضعیت حمل و نقل عمومی در شهر تهران ارائه کرد، در جمع خبرنگاران گفت: از آنجایی که این نطق دارای مباحث ارزشمندی بود، بیش از ۱۰ دقیقه به او فرصت داده شد.

او با بیان اینکه شهرداری با اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی موافقت کرده است، گفت: ۲ هزار میلیارد تومان از این مبلغ برای حمل و نقل ریلی و یک هزار میلیارد تومان آن هم برای تجهیز اتوبوسرانی است که تمام این موضوع در جلسه امروز رأی موافق کسب کرد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ارائه گزارش حسابرسی تلفیق بودجه سال ۹۳ در جلسه امروز گفت: ۳۳ مورد تخلف در این زمینه قرائت و مقرر شد که تخلفات به کمیسیون حقوقی شورا برود و سپس به شهرداری ارسال شود و در نهایت برخی از آن‌ها هم به قوه قضاییه ارسال خواهند شد.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به جلسه‌ای که هفته گذشته در شورای شهر برگزار و حرف و حدیث‌هایی مطرح شده در برخی از رسانه‌ها مبنی بر حرام بودن این جلسه گفت: این جلسه به طور کامل حرام بود و وظیفه خود را انجام دادیم و حال اگر این موضوع برای برخی خوشایند نبود، موضوع دیگری است.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به افتتاح تعدادی از پروژه‌ها به وسیله شهردار تهران در روز جاری تصریح کرد: ورودی دوم یک ایستگاه مترو پروژه کوچکی است، اما باید توجه داشت که مجموع پروژه‌های نیمه تمام در شهر تهران زیاد است و چون منابع کمی می‌خواهد، باید اقداماتی در این راستا انجام شود.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به تقاطع غیر هم سطح چمران به ولنجک گفت: ۹۰ درصد این پروژه پیشرفت کرده است، اما به دلیل تداخل بخشی از آن با نمایشگاه باید دولت به این موضوع ورود کند، تا طرح سریع‌تر انجام شود.

او در خصوص تأخیر در افتتاح پایانه شهر افزود: به ادعای برخی از افراد مسافر در این پایانه کم است، اما باید این نکته را هم در نظر داشت که این پروژه پیشرفت ۹۰ درصدی دارد و می‌تواند به سرعت افتتاح شود.

هاشمی رفسنجانی در خصوص زیرگذر استاد معین، پلازای امیرکبیر و برج تغرل هم گفت: در این موارد اقداماتی صورت گرفته است که باید هرچه سریع‌تر عملیاتی شوند.

او افزود: بیشتر مشکلات موجود در اتوبان شهید بروجردی و شهید رستگاری مربوط به تملک است که می‌توان با تهاتر ملک آن‌ها را رفع کرد.

هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: پروژه‌های زیادی در شهرداری تهران وجود دارد و می‌توانیم هر ماه یک ایستگاه مترو را افتتاح کنیم.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در مورد سفر کرمی رئیس ستاد مدیریت بحران شهر تهران به سوئیس که در آن هیچ دیداری با مسئولان کنفرانس انجام نشده است، گفت: من از این موضوع خبر ندارم و سعی می‌کنم پس از رسیدگی و بررسی، پاسخ دهم.

او در خصوص جلسه هم‌اندیشی که امروز صبح با شهردار برگزار شد و همچنین حرف و حدیث‌هایی مبنی بر اینکه شیخ و اشرفی از معاونت شهرداری خواهند رفت، گفت: بحث تغییر ساختار در شهرداری مطرح است و قرار شده که ۹ معاونت به ۶ معاونت تبدیل شود و در حال حاضر ۷ ماه از این موضوع گذشته و فرصت داده‌ایم که شهرداری اقدام لازم را انجام دهد.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه هنوز تصمیم قطعی در این زمینه گرفته نشده است، تصریح کرد: شهرداری باید لایحه‌ای را به شورا ارسال کند که تغییر ساختار می‌تواند موجب ادغام معاونت‌های منابع انسانی با معاونت مالی یا معاونت منابع انسانی با معاونت برنامه ریزی باشد.
منبع:باشگاه خبرنگاران

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن