شورای شهرصفحه اصلی

محسن هاشمی: مصوبه تعدیل عوارض ساخت‌وساز تاثیری بر نرخ املاک ندارد

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مصوبه تعدیل عوارض ساخت و ساز هیچ تاثیری بر افزایش نرخ املاک و مقدار ساخت و ساز در شهر تهران نخواهد داشت، گفت: با وجود تصویب لایحه عوارض ساخت و ساز، نرخ عوارض افزایش چندانی نداشته و به طور میانگین ۲ درصد خواهد بود.

به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه از گذشته نرخ عوارض ساخت و ساز در شهر‌ها ۴ تا ۸ درصد بوده است، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر با افزایش نرخ املاک در تهران رو به رو بودیم، این در حالی است که نرخ عوارض ساخت و ساز افزایش پیدا نکرد.

وی با بیان اینکه در این شرایط نرخ عوارض ساخت و ساز در سایر شهر‌ها به حدود ۴ درصد رسید، عنوان کرد: این در حالی است که در شهر تهران، نرخ عوارض ساخت و ساز به زیر ۲ درصد و نزدیک یک درصد رسیده است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه این امر باعث کاهش درآمد پایدار در شهر‌ها شد، تصریح کرد: افزایش درآمد پایدار از جمله اهداف و شعار‌های شورای شهر و شهرداری در این دوره است. بر این اساس، با توجه به اینکه نرخ عوارض ساخت و ساز از سال ۹۳ تغییری پیدا نکرده بود، شورا لایحه تعدیل نرخ عوارض ساخت و ساز را مصوب کرد.

هاشمی ادامه داد: به طور حتم، مصوبه جدید هیچ تاثیری در افزایش نرخ املاک و میزان ساخت و ساز در شهر تهران نخواهد داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن