اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

ماجرای بازداشت ۵ ساعته عضو شورای شهر چه بود؟

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در خصوص بازداشت ۵ ساعته‌اش در روز شنبه ۱۵ تیر توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شوراآنلاین، محمد جواد حق‌شناس در حاشیه آغاز جلسه شورای شهر امروز در ارتباط با احضار و بازداشتش طی روز گذشته اظهار داشت: حدود ۳ تا ۴ هفته پیش تماس تلفنی با یک شماره چهار رقمی داشتم و از این طریق به من اعلام شد که از پلیس اخلاقی تماس گرفته‌‌اند و انتظار داشتند که فردای تماس به پلیس مراجعه کنم و من اعلام کردم که با دعوت تلفنی امکان حضور ندارم.

وی افزود: ۲۶ خرداد یک احضاریه به دفتر من واصل شد که از طریق آن اعلام شده بود به عنوان متهم باید در دادسرا حضور یابم و اگر طی ۵ روز حضور پیدا نکنم جلب خواهم شد.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: پس از این مساله موضوع را به رئیس شورای شهر منتقل کردم و وی علت را جویا و مشخص شد مساله مربوط به پست اینستاگرامی بنده است که شب بیست و سوم شب ماه رمضان آن را منتشر کرده بودم. من یک کلیپ صوتی با عکس خانم لیلا تهرانچیان که یکی از هنرمندان و خوانندگان با سابقه در حوزه موسیقی سنتی را منشتر کرد. در این کلیپ  این خانم قرائت آیه ۷ و ۸ سوره آل عمران را که در ادبیات عرفانی به ربنا مشهور است اجرا کرده بود.

حق‌شناس با بیان اینکه  این کلیپ کمتر از یک دقیقه بود، گفت: سرانجام من به دادسرا مراجعه کردم و بازپرس اعلام کرد که تشویق مردم به فساد اتهام من است که این مساله با اعتراض بنده مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته به دادسرای ارشاد شعبه ۲ بازرسی مراجعه کردم گفت:بازپرس به من اعلام کرد که بارگذاری صوت بانویی که حجاب شرعی و مجوز خوانندگی ندارد و عملا مردم را به فساد تشویق می‌کند اتهام شما است همچنین بیان داشتند که به دلیل مسئولیت من در کمیسیون فرهنگی چنین مساله‌ای نباید انجام می‌گرفت.

حق‌شناس گفت: بعد از این ماجرا وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی برای من تعیین کردند و من این میزان وثیقه را نداشتم بستگانم هم که ا علام آمادگی کردند نپذیرفتم چرا که معتقد بودم پذیرفتن این مساله همراهی با ادعای نادرست است و سرانجام حکم جلب من بازداشت شد.

وی خا طرنشان کرد: سرانجام من از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۵ بعدازظهر در دادسرای ارشاد کنار دیگر زندانیان که اتهام‌های متفاوتی داشتند بودم و ساعت ۵ عصر سه تن از اعضا به دادسرا آمدند و تلاش کردند اقداماتی انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه آقایان خلیل‌آبادی،‌ نظری و رسولی در دادسرا حاضر شدند، گفت: پس از صحبت با بازپرس دوستان مصّر بودند که پست اینستاگرامی را بردارم و من گفتم اگر حکم قضایی انجام دهید پس را برمی‌دارم و سرانجام من پذیرفتم که این موضوع انجام گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: برای من خارج از باور بود که این موضوع را بپذیرم چرا که این موضوع در راستای تحقق نگاهم بود و حتی راضی بودم که به بازداشتگاه تهران بزرگ منتقل شوم ولی به جهت اینکه امکان سوء تفاهم داشت و اصرار همکاران نیز ایجاد شد متن مورد نظر را برداشتم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا