اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

خطر بزرگ در کمین انتخابات شورایاری ها؛ فرش قرمزی که باید جمع شود!

حذف ملاک حُسن و‌ سوءشهرت برای کاندیدای شورایاری‌ها، مصوبه عجیب و غریب در صد و چهلمین جلسه شورای شهر تهران بود که شاید عواقب جبران ناپذیری برای شهر و شهروندان داشته باشد.

هم‌زمان با داغ شدن تنور انتخابات شورایاری ها و آغاز ثبت نام کاندیداها، اخبار مختلفی در خصوص برملا شدن فساد مالی در شوراهای شهر و روستا منتشر می شود و روزی نیست که دستبند قانون بر دست متخلفان نخورد!

وقوع چنین اتفاقاتی که قطعا به جایگاه و ماهیت شوراها نزد شهروندان آسیب جدی می زند، زنگ خطر و آلارم واضح و روشنی است به تصمیم گیرندگان برگزاری انتخابات شورایاری ها، اعضای شورای شهر تهران و بخصوص ۱۱ عضوی که  به حذف ملاک حُسن و‌ سوءشهرت برای کاندیدای شورایاری‌ها رای مثب دادند تا حداقل فیلترهای لازم برای ورود افراد به شورایاری ها نیز برداشته شود!

اینکه همزمان با اوج گیری تخلفات و فساد مالی در شوراها، ملاک و معیار مهمی چون داشتن حسن شهرت و سوء شهرت برای انتخاب نمایندگان شهروندان در شورایاری ها به یکباره حذف می شود، تصمیمی عجیب و سوال برانگیز است که می تواند مسیر ورود افراد نالایق به بدنه شورایاری ها را هموار و زمینه بروز و وقوع انواع و اقسام فسادها در این نهاد مردمی را فراهم کند!

بد نیست تصمیم گیرندگان، برگزار کنندگان و ناظران انتخابات شورایاری ها در مدت زمان باقیمانده تا برگزاری انتخابات ۴ مردادماه به فکر راه حلی برای خنثی کردن خطر در کمین شورایاری ها باشند و فرش قرمزی که ناخواسته برای ورود افراد ستاره دار و سودجو پهن شده است را هر چه زودتر جمع کنند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا