شورای شهرصفحه اصلی

فرایند انتخابات شورایاری‌ها از امروز آغاز شد

رئیس شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات جلسه امروز شورا پرداخت.

 به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه یکصد وپنجاهمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جلسه امروز بحث اساسنامه تیپ سازمان ها و شرکت ها مورد بررسی قرار گرفت، گفت: به برخی از موارد اساسنامه شرکت ها و سازمان ها از سوی وزارت کشور  اشکال وارد شد که امروز در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفت و برخی موارد عبارتی اصلاح شد.

وی در ادامه افزود: یکی از مهمترین بحث های صحن امروز میزان تجربه و سال استخدامی مدیران عامل سازمان ها بود که در نهایت کلیات آن به تصویب رسید.

هاشمی در پاسخ به پرسشی درباره اعتراض برخی رانندگان مینی بوس برای گرفتن عوارض از خودروهای دارای پلاک عمومی گفت: آقای پورسیدآقایی قول دادند این مشکل را حل می کنند و من این موضوع را پیگیری می کنم.

وی در پاسخ به سوالی درباره سرانجام نامه ای که پس از دیدار جهانگیری از کارخانه واگن سازی به وی نوشته بود، گفت: متن نامه منتشر شده و نامه ای دراین باره به بانک مرکزی نوشته شد که باید مسئولان ترافیکی آن را برای عملیاتی شدن پیگیری کنند.

وی در ادامه افزود: بیش از این نمی توانستیم در این خصوص دخالت کنیم زیرا دخالت در امور اجرایی محسوب می شود و مدیران شهری باید این نامه را تا رسیدن به نتیجه پیگیری کنند.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری در خصوص وعده شهردار تهران در خصوص بهره برداری ماهی یک ایستگاه مترو، اظهار داشت: این وعده آقای شهردار یک اگر داشت. یعنی اگر طول دهیم قابلیت این در شهرداری وجود دارد که ماهی یک ایستگاه به بهره برداری برسد. مسئولان معمولاً وقتی وعده می دهند یک اگر ابتدای آن می گذارند و معمولاً این اگرها انجام نمی شود.

وی تأکید کرد: در حال حاضر مترو تجهیزات متحرک ندارد و اگر ایستگاه جدید به بهره برداری برسد و تعداد سفرها افزایش پیدا کند، دچار مشکل واگن خواهیم شد. در حال حاضر از خطوط قبلی یعنی خط یک، دو، سه و چهار برای ایستگاه های مورد بهره برداری در خط ۶ و ۷ واگن گرفته و به این خطوط تزریق شده است.

هاشمی در خصوص سن فرسودگی واگن های مترو توضیح داد: تا ۳۰ سال واگن های مترو فرسوده نیستند و هر واگن بعد از طی مسافتی اورهال می شود و دوباره می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر ما واگنی با سن ۳۰ سال نداریم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تاریخ انتخابات شورایاری ها، گفت: از امروز این پروسه آغاز شده و امیدواریم تا یک ماه موضوع شورایاری ها به نتیجه برسد.

رئیس شورای شهر تهران درباره احتمال حضور شهردار تهران در صحن شورا تأکید کرد: قرار بود گزارش تفریغ سال ۹۶ شهر تهران در صحن ارائه شود و شهردار تهران در صحن حاضر باشد که به احتمال زیاد این موضوع به صحن امروز نمی رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا