اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

سرانجام حذف یا ادغام، پیش‌روی ۴۳ شرکت و سازمان وابسته به شهرداری

عضو شورای شهر تهران از ساماندهی ۴۳ سازمان، شرکت و مؤسسه وابسته به شهرداری خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، حسن رسولی در حاشیه جلسه شورای شهر امروز اظهار داشت: ۴۳ سازمان، شرکت و مؤسسه وابسته به شهرداری است که تاکنون ۶ مورد از این موارد دارای اساسنامه مصوب شده‌اند.

وی افزود: از ابتدای آغاز به کار دوره پنجم شورای شهر جهت تقویت انضباط مالی ساماندهی شرکت‌ها و مؤسسات وابسته در دستور کار قرار گرفت و چندین گام برای این پروژه تعریف شد.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: لذا اساسنامه تهیه و تصویب شد و سپس شرح وظایف سازمان‌ها طبق قوانین بالادستی مورد بررسی و ممیزی انجام می‌گیرد.

رسولی تصریح کرد: بر همین اساس بخشی از سازمان‌های وابسته به شهرداری به حیات خود ادامه خواهند داد و برخی ممکن است به دلیل تداخل کاری و یا توازی کار در یکدیگر ادغام شوند البته برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز به جهت اینکه فعالیت آنها نسبت به مأموریت شهرداری تناسبی ندارد حذف می‌شود.

وی بیان داشت:‌این مسئله عدم جدی در ساماندهی و انضباط‌بخشی سازمان‌های وابسته به شهرداری است که البته برای این ادغام و حذف دو ماه به شهردار فرصت داده شده که امیدواریم هر چه سریع‌تر انجام گیرد تا به انضباط مالی و حقوقی بیشتری در شهرداری دست یابیم.

وی در پایان گفت: موضوع تفریغ بودجه نیز که از ابزار کنترلی شورا به شمار می‌رود موضوع آن در سه‌شنبه هفته جاری در شورا مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا