اجتماعی و فرهنگی

کاهش یک میلیون تومانی هزینه عوارض تردد در طرح کنترل آلودگی هوا در سال ۹۸ با اخذ معاینه فنی برتر

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران گفت:خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر مشمول تخفیف ۲۵ درصدی عوارض تردد در محدوده‌های ترافیک و کنترل آلوگی هوا می‌شوند.

به گزارش شوراآنلاین، سید نواب حسینی منش مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران از افزایش مراجعات خودرو‌های غیر مشمول معاینه فنی با سن کمتر از ۴ سال به مراکز معاینه فنی شهر تهران جهت اخذ معاینه فنی برتر خبر داد.

وی با اشاره به اینکه خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر مشمول تخفیف ۲۵ درصدی عوارض تردد در محدوده‌های ترافیک و کنترل آلوگی هوا می‌شوند، گفت: خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر در صورت تردد در محدوده کنترل آلوگی هوا (زوج و فرد سابق) در ساعت‌های اوج مبلغ ۱۵۵۲۵ تومان و خودرو‌های دارای معاینه فنی معمولی در صورت تردد در این محدوده در ساعت‌های اوج مبلغ ۲۰۷۰۰ تومان بایستی عوارض پرداخت کنند که با توجه به معافیت ۸۰ روزه خودرو‌ها در طول سال و کسر تعطیلات روز جمعه خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر بالغ بر یک میلیون تومان هزینه‌ی کمتری در مقایسه با خودرو‌های دارای معاینه فنی معمولی جهت تردد پرداخت خواهند کرد.

وی در خصوص نحوه اخذ معاینه فنی برتر از مراکز معاینه فنی خودرو‌های شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر برای تمامی خودرو‌های مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران معاینه برتر انجام می‌شود. در معاینه فنی برتر تست آلایندگی خودرو در دو دور موتور آرام و ۲۵۰۰ دور در دقیقه کنترل می‌شود و در مقایسه با معاینه فنی معمولی که تنها در دور آرام انجام می‌گردد تست آلایندگی آن سخت گیرانه‌تر هست.

خودرو‌ها کاملا به صورت اختیاری در صورت داشتن شرایط استاندارد می‌توانند معاینه فنی برتر و یا معاینه فنی معمولی دریافت نمایند. ضمناً هزینه هر دو معاینه فنی یکسان است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در خصوص هدف از لحاظ این تخفیف و امتیاز به شهروندان گفت: شهرداری تهران در راستای اجرای طرح کاهش و ترغیب و تشویق شهروندان به استفاده از خودرو‌های پاک با حداقل آلایندگی نسبت به اعمال تخفیف ۲۵ درصدی برای خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر و تخفیف ۹۰ درصدی برای خودرو‌های برقی و هیبریدی در این طرح جدید و کارآمد اقدام نموده است. خوشبختانه در همین ارتباط شهروندان نیز به خوبی استقبال کرده و از ابتدای سال بالغ بر ۲۶ هزار خودرو غیر مشمول معاینه فنی جهت اخذ معاینه فنی برتر به مراکز شهر تهران مراجعه کرده اند.

وی ضمن تقدیر از شهروندان قانون مدار و مسئولیت پذیر در کاهش آلودگی هوا افزود بدون تردید اجرای صحیح طرح کاهش خارج از لحاظ این تخفیف و بسته‌های تشویقی نیازمند همراهی شهروندان با مسئولان است که افزایش ۸ درصدی مراجعات از ابتدای سال ۹۸ حاکی از این تعامل است.

حسینی منش در پایان افزود: با عنایت به افزایش مراجعات و اتمام ماه مبارک رمضان ساعات کاری مراکز افزایش یافته و شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد معاینه فنی خودر‌های تهران و یا تماس با سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ با اطلاع از آخرین وضعیت ساعت کاری، به مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن