اجتماعی و فرهنگی

با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران؛ موزه نیروی هوایی ارتش راه اندازی می شود

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از راه اندازی موزه نیروی هوایی ارتش با همکاری شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه در بازدید از مراحل آماده سازی موزه نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: این موزه افتخارات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را به نمایش خواهد گذاشت.

وی افزود: شهرداری تهران بویژه منطقه ۱۳ با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تلاش دارد این موزه را زیر نظر نیروی هوایی آماده کند تا مردم و بویژه نسل نوجوان و جوان با تاریخ نیروی هوایی ارتش کشور و افتخار آفرینی های این غیورمردان آشنا شوند.

جوادی یگانه با بیان اینکه موزه هایی چون پست، صنعت برق، تاریخ را در منطقه ۱۳ را شهرداری در حال تدارک است؛ افزود: این موزه با کمک همکاران نیروی هوایی راه اندازی می شود و موزه دفاع مقدس هم قرار است به این مکان منتقل شود.

به گفته این مسئول، بازسازی و آماده سازی این موزه را شهرداری تهران بر عهده گرفته است و فضا و امکانات ارزشمند اینجا که ذخیره نیروی هوایی ارتش است را شهرداری تهران آماده می کند.

?وی اعلام کرد: تلاش ما این است که تا آغاز هفته دفاع مقدس موزه برای استفاده مردم با کمک نیروی هوایی بازگشایی شود.

?معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در این موزه، تاریخچه نیروی هوایی ارتش، نمونه ای از نخستین هواپیماهایی که در ایران به پرواز در آمده اند، تجهیزات اولیه نیروی هوایی، لباس های فرم و مدارک و عکس های خاطره انگیز از خلبانان از بدو تاسیس نیروی هوایی ارتش، تصاویر فرماندهان شهید و… در معرض دید عموم قرار گرفته که با هماهنگی آموزش و پرورش دانش آموزان هم می توانند از آن بازدید کنند.

?جوادی یگانه پیش بینی کرد که این موزه مورد اقبال مردم قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا