اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

رئیس پلیس تهران بزرگ خبر داد: گلایه روزانه ۲۰۰۰ نفر از شهروندان تهرانی در باره سد معبر

سردار رحیمی گفت: روزانه ۲۰۰۰ نفر از شهروندان در خصوص سدمعبر با پلیس تماس می‌گیرند که برخورد با سدمعبر‌ها به تمام مناطق پلیس ابلاغ شده است.

به گزارش شوراآنلاین، مراسم افتتاحیه کارگاه‌های آموزشی پلیس حرفه‌ای راهور فاتب با حضور سردار یاوری، سردار رحیمی و سردار مهماندار در باغ پردیس ناجا برگزار شد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در خصوص نظر پلیس در موضوع طرح ترافیک جدید اظهار داشت: بعد از جلسات مختلف و جمع بندی همراه با دوستان در شهرداری به این نتیجه رسیدیم که برای تردد در محدوده زوج و فرد به خودرو‌های دارای پلاک تهران اجازه ۲۰ روز تردد در هر فصل و برای پلاک‌های شهرستانی ۱۵ روز در هر فصل اختصاص دهیم تا کاهش ترافیک و کاهش آلودگی را داشته باشیم.

سردار رحیمی در خصوص اجرای قفل چرخ در برخورد با خودرو‌های متخلف تصریح کرد : اجرای قفل چرخ را نمی‌پذیرم؛ چراکه می‌تواند ترافیک سنگینی ایجاد کند؛ همچنین در بحث انتقال خودرو‌های متخلف انتقال آن‌ها با جرثقیل و وانت‌های غیرقانونی را قبول ندارم؛ چراکه این وسایل می‌تواند به خودرو‌ها ضربه و لطمه بزند.

وی در خصوص هوشمند شدن پلیس تهران اعلام کرد: در بخش سیستمی و استفاده از ابزار و امکانات و IT هوشمند سازی پلیس در دستورکار است و در گام اول بیش از ۱۵۰ دست افزار به پلیس راهور ارائه کردیم؛ در خصوص تجهیز به دوربین نیز پلیس نامحسوس به آن مجهز شده است.

این مقام ارشد پلیس تهران در خصوص حضور پارکبانان در منطقه دربند و این‌که به زور از مردم پول برای پارک خودرویشان می‌گیرند، گفت:‌اقدام این افراد برخلاف قانون است و به شدت برخورد می‌کنیم.

سردار رحیمی در پاسخ به سوالی در خصوص این‌که بهتر نیست از نیرو‌های خدماتی برای محافظت از راه‌بند در خطوط ویژه استفاده شود یا نه، گفت: با توجه به رفتار موتورسیکلت‌ها اگر ما بخواهیم خطوط ویژه را کنترل کنیم، حتماً باید نیرو‌های محافظ بگذاریم تا راه‌بند را باز و بسته کنند که اگر بتوان از نیرو‌های خدماتی در این خصوص استفاده کرد، پلیس بهتر می‌تواند با استفاده از ماموران خود به وظایف اصلی خود بپردازد.

وی با اعلام این مطلب که روزانه ۲۰۰۰ تماس در خصوص سد معبر، توقف‌های دوبله و مزاحمت‌های وانت‌ها و کامیونت‌ها با پلیس برقرار می‌شود، افزود : در ۸-۷ نقطه مهم جمع آوری سدمعبر‌ها را در دستورکار خود قرار داده‌ایم و به ماموران همه مناطق راهور پلیس اعلام کرده‌ایم که با سدمعبر‌ها به شدت برخورد کند؛ در این راستا ده‌ها جرثقیل ماموریت ویژه دارند که با توقف خودرو‌ها برخورد کنند.

وی مسئولیت و مدیریت ترافیک، مدیریت صحنه تصادف، اعمال قانون و کشیدن کروکی با کمترین مزاحمت برای مردم را از جمله وظایف پلیس راهور دانست و گفت: در صدد هستیم تا تعالی رفتار حرفه‌ای ماموران پلیس راه در برخورد با مردم را داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا