استانسیاسی

وقتی منافع شخصی به تکمیل امکانات مسجد ترجیح داده می شود!

ساخت آشپزخانه مسجد سید الشهداء روستای چناسک از توابع بخش مرکزی شهرستان آبیک قزوین که در راستای تکمیل امکانات این مسجد که مامن برگزای مراسم های مذهبی اهالی این روستاست، با مشکلی عجیب و غریب مواجه شده که ظاهرا ریشه در منافع شخصی برخی ساکنین همجوار این مسجد دارد و  سد راه اقدام خیرخواهانه و عام المنفعه هیات امنای مسجد شده است.

طبق اعلام اهالی این روستا، ماجرا از آنجایی آغاز می شود که هیات امنای مسجد سید الشهدای روستای چناسک در سال ۹۶ برای ساخت آشپرخانه مسجد درخواست صدور پروانه ساخت می کنند که مورد موافقت دهیاری و شورای اسلامی روستا قرار می گیرد و بعد از ارائه مدارک و مستندات لازم و طی مراحل قانونی، جواز ساخت صادر می شود که با واکنش برخی ساکنین همجوار مسجد مواجه می شود.

بر اساس اعلام اهالی منطقه دلیل واکنش و مخالفت افراد مجاور مسجد مذکور با احداث آشپزخانه این مسجد، به خطر افتادن منافع شخصی و زیاده خواهی اوست که در اقدامی غیر قانونی( به گواهی اهالی روستا) به ساخت و ساز و احداث درب ماشین رو کرده اند و به همین دلیل با احداث آشپزخانه در زمین متعلق به مسجد مخالف است و توانسته با استفاده از مدارک نامعتبر و غیرمنصفانه، پروژه احداث آشپزخانه مسجد را متوقف کند.

به گفته برخی اهالی روستا علیرغم مستندات و طی مراحل قانونی و تایید و صدور جواز ساخت از سوی دهیاری و شورای اسلامی روستا برای احداث آشپرخانه مسجد سید الشهداء، این فرد مجاور مسجد با استفاده از نفوذ خود در یک نهاد عمومی توانسته رای موقت این پرونده را به سود خود رقم بزند.

علیرغم پیگیری و درخواست های مکرر اهالی روستا و هیات امنای مسجد سیدالشهدای روستای چناسک، متاسفانه این پرونده همچنان روی پاشنه یک جریان می‌چرخد که ظاهرا با دورزدن قانون بدنبال  منافع شخصیست!

اهالی روستای چناسک مکاتبات زیادی را در خصوص پرونده مذکور با ریاست دادگستری، بخشداری و شورای اسلامی آبیک داشته اند و با ارائه مدارک و مستندات لازم، خواستار رفع مشکل بوجود آمده و ممانعت از نفوذ شخصی، ایجاد شک و شبهه، تفرقه، تهدید و تهمت و یاس ناامیدی در بین اهالی روستا شوند.

اخیرا هم باطرح شکایت ساکنان روستا به حفاظت قوه قضاییه در حال پیگیری قضایی بحث اعمال نفوذ آن فرد هستند که حتم داریم مسئولین قضایی رسیدگی کامل خواهند داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن