شورای شهرصفحه اصلی

فراهانی: ذی‌حسابان شهرداری برخلاف قانون گزارش دو ماهه خود را ارائه نکردند

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: قرار بود براساس قانون موجود، ذی حسابان هر دوماه گزارش خود را ارائه کنند اما به این وعده قانونی عمل نکردند.

به گزارش شوراآنلاین، فارس مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در صد و چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: تذکر من ناظر به فرآیند انتخاب ذی حسابان بوده است که قرار بود هر دو ماه گزارشی به ما ارایه کنند.

وی افزود: ارتقا سطح سلامت و مقابله با تخلفات مالی انتظار به حق شهروندان است هرچند تاکنون هیچ پاسخ درستی به این انتظار داده نشده است.

وی گفت: قرار بود براساس قانون موجود ذی حسابان هر دو ماه گزارش خود را ارائه دهند و اما به این وعده قانونی عمل نکرده اند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی عنوان کرد: بر همین اساس، درباره « ارائه گزارش نظارتی از حسن اجرای مقررات مالی و معاملاتی شهرداری تهران و واحدها، سازمانها، شرکت‌ها و موسسات وابسته » به ذیحساب و قائم مقامان ذیحساب دو (۲)شهرداری تهران تذکر می دهم.

فراهانی گفت: به عنوان رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورا از ذیحساب شهرداری تهران خواستار ارائه گزارش نظارتی از حسن اجرای مقررات مالی و معاملاتی شهرداری تهران و واحدها، سازمانها، شرکتها و موسسات وابسته شدم که متاسفانه این نامه ها  تاکنون بدون پاسخ مانده است.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: اینجانب نارضایتی خود را از عدم اجراء مقررات و گزارشگری به شورا پس از اخذ رای توسط ذیحساب شهرداری تهران اعلام می‌کنم و خواستار پایان دادن به این روند عدم گزارشگری و پنهان سازی اطلاعات نظارت مالی حین خرج هستم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن