شورای شهرصفحه اصلی

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران مطرح کرد: ۲۶ مورد مغایرت اصلی در تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از انجام حسابرسی تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران خبر داد و گفت: در تفریغ بودجه سال ۹۶ در مجموع ۲۶ مورد مغایرت اصلی وجود دارد.

مجید فراهانی با بیان اینکه حسابرسی تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران که نیمی از سال در دوران آقای قالیباف ونیم دیگر در دوران آقای نجفی بوده است انجام شده و گزارش حسابرسی به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شده است، گفت: این موضوع در کمیته بودجه و نظارت مالی شورا بحث و بررسی شد و باید در کمیسیون برنامه و بودجه نیز به تصویب برسد تا پس از آن در دستور کار صحن علنی شورا قرار بگیرد.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: بعد از تصویب بودجه شهرداری تهران، مشکلاتی که شهرداری تهران و انحرافات و مغایرت‌هایی که در عملکرد بودجه وجود دارد در تفریغ بودجه از سوی حسابرسان مستقل و معتمد شورا بررسی شده است و بندهای متعددی مغایرت و انحراف مشاهده شد به طوری که ۲۶ مورد مغایرت اصلی وجود دارد.

وی گفت: برای اولین بار احکام و الزاماتی را برای شهرداری در جهت رفع این مغایرت‌ها یا شفافیت آن به به صحن شورا پیشنهاد می‌شود تا این مغایرت‌ها اصلاح شود یا توضیح داده شود و این در حالیست که فرایند بررسی و تصویب تفریق بودجه در گذشته اینگونه نبوده است و گزارش تفریغ بودجه فقط تصویب یا رد می‌شد.

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا