شورای شهر

جزئیات کاهش ۲۰ هزار متری در طراحی جدید بنای گود برج میلاد

عضو شورای شهر تهران جدیدترین جزئیات مربوط به گود برج میلاد که در جلسه روز دوشنبه با بنیاد تعاون ناجا مطرح شده بود را تشریح کرد.

به گزارش شوراآنلاین، زهرا نژاد بهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران، با اشاره به جلسه‌ای که به تازگی بین نمایندگان بنیاد تعاون ناجا و شهرداری در خصوص تعیین تکلیف گود رها شده کنار برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه شرکت‌هایی که گود را نیرینگ و پایش کرده بودند به همراه ناظر و شرکت قدر که مسئولیت مستقیم این گود را به نمایندگی از بنیاد تعاون ناجا بر عهده دارد، حضور داشتند که مذاکرات حقوقی از طرف معاونت شهرسازی با شریک صورت گرفت.

وی با اشاره به گفته‌های طرف مقابل افزود: آن‌ها اعلام کردند که این گود تا ۵ سال پس از زمانی که ایجاد شده است، تضمین دارد و دو شرکتی که برای نیرینگ و پایش در این حوزه بودند با شرکت قدر بنیاد تعاون قرارداد مستقیم داشتند.

عضو شورای شهر تهران گفت: به گفته آن‌ها گود هیچ مشکلی ندارد و هر چه سریع‌تر باید تکلیف آن روشن شود.

نژاد بهرام با تأکید بر اینکه پاسخ آن‌ها برای ما کافی نبود و خواسته ما این است که هر چه زودتر این مشکل برطرف شود، تصریح کرد: در حال حاضر جدی‌ترین مشکل گود کنار برج میلاد، مشخص نبودن وضعیت سازه آن است و فعلا معلوم نیست که چه سازه‌ای قرار است در آنجا بنا شود.

وی با اشاره به اینکه در گذشته یک سازه‌ای توسط معماران برجسته جهان طراحی شده بود، گفت: پس از آن که عملیات طراحی تمام شد، اعلام کردند اگر این بنا ساخته شود، نمای برج میلاد را می‌گیرد، لذا نباید ساخته شود.

نژاد بهرام گفت: پاکت حجمی جدیدی تهیه شد و در اختیار شهرداری قرار گرفت تا در اسرع وقت اقدام به طراحی جدید بر اساس این پاکت حجمی شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه معاونت شهرسازی طی نامه رسمی به بنیاد تعاون ناجا اعلام کرده است که تحت چه شرایطی امکان ساخت وجود دارد، گفت: بنیاد تعاون در حال بررسی است و برای اینکه بتوانیم اختلافات موجود را برطرف کنیم، روز شنبه جلسه‌ای بین شهرداری و بنیاد تعاون برگزار می‌شود تا تکلیفمان با شرکت قدر روشن شود.

نژاد بهرام در خصوص طراحی جدید بنایی که قرار است در گود کنار برج میلاد ساخته شود، تصریح کرد: حجم این بنا ۲۰ هزار متر مربع کاهش یافته است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن