مدیریت شهری

آغاز پروژه ساماندهی و ارتقای کیفی فلکه دوم نیرو هوایی تهران در منطقه ۱۳

مراسم کلنگ زنی پروژه ساماندهی و ارتقای کیفی فلکه دوم نیرو هوایی تهران با حضور ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران و رحمان زاده شهردار منطقه ۱۳ تهران برگزار شد.

اجرای پروژه ساماندهی فلکه دوم نیروی هوایی به صورت فاز بندی برای رفاه حال شهروندان

شهردارمنطقه ۱۳ در مراسم کلنگ زنی پروژه ساماندهی و ارتقای کیفی فلکه دوم نیروی هوایی گفت: در راستای رفاه حال شهروندان و با توجه جایگاه این فلکه به عنوان پاتوق محلی از سازمان زیباسازی درخواست دارم طبق زمان بندی مشخص و به صورت فاز بندی اجرا شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، رحمان زاده شهردار منطقه ۱۳ در ابتدای مراسم کلنگ زنی پروژه ساماندهی و ارتقای کیفی فلکه دوم نیرو هوایی تهران گفت: محله نیروی هوایی تهران را به فلکه دوم این منطقه می‌شناسند.

رحمان زاده افزود: این فلکه در سال ۴۶ احداث شد که در مجموع مساحت آن ۲ هکتار است که بزرگترین آبنمای منطقه نیز در این فلکه واقع شده است.

شهردار منطقه ۱۳ ادامه داد: برای احداث فلکه دوم نیرو هوایی و ارتقای کیفیت آن ۱۲ جلسه با مالکان و ذینفعان این فلکه انجام شد و تمام مسائل جانبی این پروژه مورد بررسی قرار گرفت.

رحمان زاده ادامه داد: فلکه دوم نیرو هوایی به عنوان پاتوق ساکنان این منطقه شناخته می‌شود و علت آن این است که دارای فضای سبز ۲ هکتاری است که در این فلکه وجود دارد.

رحمان زاده با تاکید بر اینکه مردم این‌ منطقه مکان مناسبی برای تفریح ندارند، تصریح کرد: مردم از این فلکه به عنوان پاتوق استفاده می کنند و به همین دلیل از مدیریت سازمان زیباسازی درخواست کردم که پروژه برای به صورت فاز بندی اجرایی شود تا مردم بتوانند همزمان با اجرای پروژه از آن استفاده کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای این‌ پروژه مشکلی برای مردم‌ منطقه ایجاد نمی شود و با حمایت ویژه مدیریت سازمان زیباسازی پروژه به خوبی به بهره برداری خواهد رسید.

تبدیل شهر خودرو محور به انسان محور، یکی از مهمترین اولویت های شهر تهران

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه موضوع ساماندهی و ارتقاء کیفی فلکه دوم نیروی هوایی اتفاق های بسیار خوبی برای منطقه ۱۳ رقم‌می زند، گفت: یکی از مهمترین اولویت های شهر تهران، تبدیل شهر خودرو محور به انسان محور است.

وی ادامه داد: هم اکنون شهر تهران به صورت کامل در اختیار اتومبیل ها قرار گرفته به همین دلیل موضوع توجه به عرصه های سبز و باز و میادین به عنوان پاتوق های اصلی محله و محل حضور مردم در دستور کار قرار گرفته است.

سالاری اضافه کرد: ‌رویکردی که دوستان ما در زیباسازی برای ارتقاء و ساماندهی کیفی فلکه دوم نیروی هوایی در نظر گرفته اند مبتنی بر تصمیم مدیریت جدید شهرداری تهران است.

وی با بیان اینکه نگاه انسان محور یکی از اولویت های مهم شهرداری تهران است، گفت: یکی از شاخص های مهم در خصوص تحقق این امر توجه به فضاهای عمومی و آرام سازی شهر است. باز پس گیری فضاهای شهری از خودرو و تحویل آن به شهروندان است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: ما در این مقطع از تاریخ شهری باید به مطالبه جدی مردم به عنوان دیده بانان شهری توجه کنیم و پروژه هایی از این ‌دست را در نقاطی از شهر به صورت پایلوت اجرا کنیم. امیدواریم این رویکرد در آینده نیز تداوم پیدا کند.

گفتنی است طرح ارتقاء کیفی فلکه دوم نیروی هوایی از سوی سازمان زیباسازی و با همکاری شهرداری منطقه ۱۳ انجام می شود و در این عملیات عمرانی کف‌سازی قدیمی برچیده و کف‌سازی با متد و متریال جدید جایگزین آن خواهد شد. علاوه بر آن آب‌نمای میانی فلکه احیا خواهد شد.

سازمان زیباسازی شهر تهران پیش‌بینی کرده است در کنار این فعالیت‌ها کف‌سازی قدیمی رینگ بیرونی فلکه برچیده و کف‌سازی جدید جایگزین شود. همچنین پیش‌بینی شده است تا مبلمان شهری در فلکه دوم نیروی هوایی و رینگ بیرون آن جانمایی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا