شورای شهرصفحه اصلی

تذکر به شهردار تهران؛ واگذاری غیرقانونی اختیارات شهربان به یگان حفاظت شهرداری

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: نمی دانیم چه شده که شهرداری در دوره مدیریت جدید به دنبال تمرکزگرایی است و از این جهت به حناچی شهردار تهران تذکر می‌دهیم.

به گزارش شوراآنلاین، محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران در صد و چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به شهردار تهران تذکر داد.

سالاری گفت: روز گذشته شاهد واگذاری مجموعه اختیارات دو شرکت شهربان و حریم بان به یگان حفاظت شهرداری تهران بودیم.

وی گفت: مجموعه ماموریت‌های این دو شرکت بسیار گسترده است و مسؤولیت جلوگیری از تمام تخلفات ساختمانی به عهده این دو شرکت است.

عضو شورای اسلامی شهرداری تهران گفت: ما می‌دانیم این دو شرکت به طور کامل در انجام وظایف خود موفق نبوده اند اما اینکه بدون مشورت کمیسیون‌های تخصصی چنین تصمیمی بگیرد و یک سری از ماموریت‌ها را به یگان حفاظت بسپرد ایراد دارد. من از شهردار تهران می خواهم تا به هیچ عنوان این مصوبه را ابلاغ نکنند.

وی ادامه داد: اگر قرار است این دو شرکت منحل شود بهتر است که مسؤولیت های اجرایی آنها به همان نواحی ۱۰۰ و چندگانه داده شود که نیروی مازاد هم دارند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتقال فاوا(سازمان فناوری شهرداری) به دفتر شهردار هم محل تذکر است و ما باید بپرسیم چه اتفاقی افتاده است که در دوره جدید مدیریت شهری این همه به دنبال تمرکز گرایی هستیم.

وی افزود: کمی قبل داشتند سازمان نوسازی را به دفتر شهردار تهران می آوردند و حالا نوبت به فاوا رسیده است و طبق اساسنامه هم این امکان برای شهردار وجود ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن