شورای شهرصفحه اصلی

انتقاد مجید فراهانی از پیشنهاد ممنوعیت حضور کارکنان شهرداری در انتخابات شورایاری:کرامت اعضای منتسب به مدیریت شهری را زیر سوال نبریم

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در جریان صد و چهل و یکمین جلسه علنی شورای شهر نسبت به پیشنهاد حذف کارمندان شهرداری از کاندیداتوری در انتخابات شورایاری ها واکنش نشان داد.

به گزارش شوراآنلاین، فراهانی در مخالفت با این پیشنهاد که کارمندان شهرداری تهران نتوانند کاندید انتخابات شورایاری شوند، گفت: کسانی که کارمند شهرداری منطقه خاصی هستند نمی توانند کاندیدای شورایاری شود چرا که تعارض منافع ایجاد می شود و شورایاری که نهاد نظارتی است عملا نمی تواند خودش مجری باشد که البته این امر صحیح است.

وی افزود: اما مسئله ی دیگر این است که چرا فردی که در یک قسمت شهرداری کار می کند نتواند در جایی که سکونت دارد و ارتباطی با منطقه مربوطه ندارد عضو شورایاری باشد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تاکید کرد: این پیشنهاد در تعارض با حقوق شهروندی است و ما به یکباره طیف وسیعی از نیروهای منتسب به شهرداری را از حق شهروندی خود محروم می کنیم.

فراهانی تصریح کرد: با این حال کسانی که در شهرداری و مدیریت شهری فعالیت می کنند نگاه دقیق تری و علمی تخصصی تری نسبت به وظایف شهری دارند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی تصریح کرد: این افراد مسائل مربوط به فضای سبز شهرداری، پسماند، فرهنگی اجتماعی و… را نسبت به افرادی که فعالیت های دیگری انجام می دهند بهتر مورد بررسی قرار می دهند.

عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: خواهش من این است که نیروهای فعال مدیریت شهری را از حقوق شهروندی محروم نکنیم و با این کار کرامت اعضای منتسب به مدیریت شهری را زیر سوال نبریم.

فراهانی در پایان گفت: شرکت در انتخابات شورایاری از سوی افرادی که در منطقه خاصی کار می کنند صحیح نیست اما این امکان را نباید از کسانیکه در منطقه ای سکونت دارند سلب کنیم.

گفتنی است این پیشنهاد با ۹ رای مخالف به تصویب اعضای شورای شهر تهران نرسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا