شورای شهرصفحه اصلی

محسن هاشمی: باید درمورد وضعیت کارگران حساس‌تر باشیم

رئیس شورای‌شهر تهران در آیین بزرگداشت روز کارگر بر ضرورت حساسیت بیشتر مدیران شهری درمورد وضعیت کارگران شهرداری پایتخت تأکید کرد.

به گزارش شوراآنلاین محسن هاشمی رئیس و عضو شورای‌شهر تهران در آیین بزرگداشت روز کارگر که در فرهنگسرای بهمن برگزار شد و شهردار تهران و تعدادی از مدیران شهری نیز در آن حضور داشتند، ضمن تبریک روز جهانی کارگر، گفت: امروز یکی از روزهای جهانی است که در جمهوری‌اسلامی با مطابقت بین‌المللی جشن گرفته می‌شود. سابقه این روز به قرن نوزدهم برمی‌گردد؛ زمانی که کارگران آمریکایی علیه نظام سرمایه‌داری و به‌خاطر تضییع حقوق خود قیام کردند؛ این جنبش قربانیان زیادی نیز در جهان داده است تا امروز در جهانی باشیم که حقوق مادی و معنوی کارگران در آن به رسمیت شناخته شده، هر چند هنوز جای کار دارد.

هاشمی ادامه داد: اگر بخواهیم درمورد شرایط اقتصادی کشورمان صحبت کنیم، که مقداری نیز به شرایط جنگ اقتصادی شباهت دارد، باید بگویم متاسفانه در حال حاضر قشر آسیب‌پذیر صدمه بسیاری می‌بیند. نکته دیگر این است که در زمان جنگ تحمیلی مسئولین بیشتر در کنار کارگران بودند؛ اما اکنون فاصله میان این دو قشر بیشتر شده است. امیدوارم مسئولین نسبت به این موضوع حساس‌تر شوند.

رئیس شورای‌شهر به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: همان‌طور که رهبری نیز فرمودند، لازمه رفاه بیشتر قشر کارگر رونق تولید است. باید سعی مان بر این باشد که سرمایه‌ها و نقدینگی افسارگسیخته به سمت سرمایه‌گذاری برای تولید هدایت شود، و نباید بگذاریم فعالیت کاذب شکل بگیرد چرا که باعث صدمه به قشر کارگر می‌شود.

وی قانون کار را قانون پیشرفته‌ای دانست و گفت: اگر همه موارد آن اجرا شود می‌تواند قشر کارگر را تا حدی به حقوقش برساند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروز که از منطقه ١٧ بازدید داشتم، برخی می‌گفتند هنوز افزایش حقوق رسمی آن‌ها اعمال نشده و علی‌الحساب حقوق سال گذشته‌شان را دریافت می‌کنند. باید با تمام وجود تلاش کنیم که این مورد تصویبی هر چه زودتر به سرانجام برسد.

وی گفت: میدانید پیامبر اکرم (ص) به دست کارگر بوسه می‌زند؛ این نشان از جایگاه والای کارگر در فرهنگ ما دارد، اما تنها گفتن این حرف و ادعا از طرف مسئولین ما جایز نیست؛ مسئولین ما باید در کنار سفره کارگر باشند تا بتوانند فعالیت‌های واقعی کارگران را حس کنند. در مدیریت شهری باید حواسمان به کارگران باشد.

رئیس شورای‌شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: در شورای‌شهر تهران تلاشمان بر این است که در مورد سطح زندگی کارگران شهرداری پایتخت حساس باشیم و به سمتی برویم که مدیران اجرایی با دقت بیشتر به فکر قشر کارگر باشند. از شما نیز می‌خواهم اگر نظرات یا پیشنهاداتی در این مورد دارید، به کمیسیون‌های مختلف شورا ارائه دهید تا بتوانیم در جهت پیشبرد اهداف رفاهی کارگران عزیز، اقدامات ویژه‌ای انجام دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا