استان

اقدام شهرداری تهران برای بازگشایی جاده بستان و خروج ۲۵ روستا از محاصره آب

مسئول تیم اعزامی شهرداری تهران در روستای سابله دشت آزادگان از اقدام شهرداری برای بازگشایی جاده سوسنگرد به بستان و خروج بیش از ۴۰۰۰ هکتار از اراضی ساکنان این منطقه از زیر آب خبر داد.

حسین مرادی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: همزمان با جاری شدن حجم زیاد آب در رودخانه‌های استان خوزستان، شاهد طغیان رودخانه سابله که از انشعابات رود کرخه است در روستایی به همین نام بودیم، طغیان این رود سبب شد تا ۱۰۰ متر از جاده خاکی روستایی که به نوعی مسیر ارتباطی چندین روستا بود و از آن مهمتر در نقش سیل‌بند نیز مانع از انحراف آب سابله می‌شد بشکند.

وی با بیان این که با شکسته شدن سیل‌بند بیش از ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب از مسیر انحرافی وارد بیش از ۴۰۰۰ هکتار از اراضی زیر کشت این منطقه شد گفت: حدود یک هفته است که عوامل شهرداری تهران در این منطقه حاضر شده و عملیات خود برای ترمیم این جاده و سیل‌بند را آغاز کرده‌اند.

مسیول تیم عمرانی اعزامی شهرداری تهران در روستای سابله با بیان اینکه در پی شکسته شدن این سیل‌بند حدود ۲۰ روستا در محاصره آب قرار گرفته بود، گفت: پنج روستا نیز دچار آبگرفتگی شده بود که با بستن این سیل‌بند از زیر آب خارج خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ نیروی شهرداری تهران در این محل فعالند، گفت: بیش از ۲۰ کامیون، چهار دستگاه لودر، بیل مکانیکی و دو دستگاه جرثقیل که از تهران به این منطقه آمده در حال عملیات است تا مسیر بازگشایی شود و تا امشب عملیات انسداد مسیر انحرافی و ترمیم جاده به پایان می‌رسد.

به گفته مرادی با ترمیم این مسیر آب جاری شده در سطح جاده سوسنگرد بستان جمع آوری شده و مزارع ساکنان و اهالی این منطقه از زیر آب خارج می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن