شورای شهر

صدراعظم نوری:از زمان قاجار در خیابان ولیعصر ۱۸ هزار درخت چنار کاشته شده بود

به گزارش شوراآنلاین، زهرا صدراعظم نوری رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران یکی از علت های عدم کاشت درختان میوه در معابر شهر تهران را آلودگی هوا دانست و بیان کرد: به دلیل آلودگی هوا اگر هم درختان میوه در سطح شهر داشته باشیم، محصولی که تولید می شود چندان باکیفیت نخواهد بود. ضمن اینکه ما در سطح شهر تهران باید درختانی بکاریم که هم کم آب بر باشند و هم مقدار بیشتری دی اکسید کربن جذب کنند.

وی با بیان اینکه در گذشته تهران مملو از چنار بوده است، اظهار داشت: چنار درخت تهران است. حتی محله هایی تحت عنوان هفت چنار یا پاچنار در این شهر داریم و علت آن چنارهای زیادی است که در آن مناطق وجود داشت.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: خیابان ولیعصر از تجریش تا راه آهن ۱۸ کیلومتر است و از زمان قاجار در سرتاسر این خیابان ۱۸ هزار اصله درخت چنار کاشته شده بوده است.

وی با اشاره به تغییر شرایط آب و هوا و اقلیم گفت: ما اکنون با گرمایش زمین و انتشار آلاینده ها در هوا مواجه هستیم. همچنین میزان منابع و ذخایر آب ما در حال کاهش است. در چنین شرایطی باید گونه هایی که کاشته می شوند، تغییر کنند و گونه هایی کاشته شوند که سازگار با این اقلیم بوده و علاوه بر قابلیت جذب آلاینده ها، هزینه کمتری را به شهر تحمیل کنند.

صدراعظم نوری با بیان اینکه کاشت درختان مثمر در سطح شهر چندان مفید نیست، گفت: در گذشته در مقطعی تعداد زیادی درخت توت کاشته شد، اما چه کسی میوه درختانی را که در بزرگراه‌ها و معابر کاشته شده‌اند مصرف می‌کند؟ چنین میوه ای آنقدر آلوده است، افرادی که آلودگی آن را تشخیص می دهند به سمت مصرف آن نمی روند. چنین توتی مملو از دی‌اکسید کربن است و سایر میوه هایی هم که در بزرگراه ها کاشته شود به همین شکل خواهد بود.

منبع:ایلنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن