مدیریت شهری

تهران میزبان جشنواره های میدانی نوروزگاه می شود/ برپایی سه جشنواره میدانی موضوعی در سه میدانگاه شمالی، مرکزی و جنوبی تهران

سه جشنواره میدانی موضوعی در سه میدانگاه شمالی، مرکزی و جنوبی تهران از برنامه‌های جذاب نوروزگاه ۹۸ است.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران،دکتر برزین ضرغامی با اعلام این خبرگفت: هدف از برگزاری این جشنواره‌های میدانی، ایجاد فضایی برای حضور پویا و هدفمند شهروندان در میدان‌های پیاده شهری و افزایش سرزندگی اجتماعی و تعامل مدنی شهروندان است.

وی با اشاره به اینکه در جشنواره میدانی باغ فردوس که با موضوع «کودک‌، هنر و خانواده» برگزار می‌شود، کارگاه‌های متعدد فرهنگی، آموزشی و تفریحی برای کودکان و نوجوانان پیش‌بینی شده است، ادامه داد: کودکان و نوجوانان با مشارکت در این رویدادها، می‌توانند یک روز کامل را در کنار خانواده‌هایشان در فضای عمومی و در تعامل با سایر شرکت‌کنندگان سپری کنند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه جشنواره میدانی ادبیات و هنرهای تجسمی که در شمال خیابان برادران مظفر و جنب سینما فلسطین برگزار می‌شود، افزود: نوروزگاه خیابان برادران مظفر فضایی است که در آن زمینه آشنایی و هرچه‌بیشتر درگیرکردن مردم با ادبیات و هنرهای تجسمی فراهم شده است. در این میدانگاه، مردم با مشارکت فعال در رویدادهای تعریف و اجراشده توسط نویسندگان، شاعران، نقاشان، فیلمسازان و همچنین موسیقی‌دانان شناخته‌شده، روز متفاوتی را در ایام نوروز تجربه می‌کنند.

ضرغامی با بیان اینکه که در طول تعطیلات نوروزی در ضلع شمال‌شرقی میدان راه‌آهن جشنواره میدانی اقوام ایرانی برگزار می‌شود ادامه داد: نوروزگاه میدان راه آهن برای شهروندان و مسافران نوروزی راه‌آهن فرصتی را فراهم می کند که با جنبه‌های مختلف فرهنگی اقوام ایرانی همچون موسیقی محلی، صنایع دستی و اجراهای نمایشی -از جمله خیمه‌شب‌بازی- آشنا شوند.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، علاوه بر این سه فضا، دو ایستگاه دیگر در میدان منیریه و چهاراره ولیعصر (ضلع غربی پارک دانشجو) پذیرای شهروندان تهرانی و میهمانان نوروزی شهر تهران هستند.

گفتنی است سازمان زیباسازی شهر تهران در ادامه فعالیت های خود در چهارمین سالانه هنرهای شهری تهران، همچون جشنواره تخم مرغ های نوروزی، دیوارهای کوچک شهر من، هنرهای محیطی و جشن نور به ویژه در پارک ملت؛ با شعار تهران شهری برای همه، فضاهای عمومی شهر را در محور خیابان ولیعصر(عج) به اجرای برنامه های فرهنگی و تفریحی با عنوان نوروزگاه اختصاص داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن