اجتماعی و فرهنگی

دیدار نوروزی جوادی یگانه معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران با استاد امیرخانی چهره ماندگار عرصه خوشنویسی

همزمان با نوروز ۹۸ معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به دیدار استاد امیرخانی از هنرمندان مشهور کشور ملقب به پدر خوشنویسی معاصر ایران شتافت.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه با حضور در منزل استاد غلامحسین امیرخانی با این هنرمند به نام کشور و چهره ماندگار عرصه خوشنویسی دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار صمیمانه نوروزی، معاون شهردار تهران و پدر خوشنویسی معاصر ایران به گفت و گو و تبادل نظر در خصوص موضوعات مختلف فرهنگی و هنری پرداختند.

گفتنی است؛ استاد غلامحسین امیرخانی متولد سال ۱۳۱۸ در طالقان، در سال ۱۳۳۸ به صورت حرفه ای به سمت خوشنویسی گرایش پیدا کرد و درس خط را در محضر استادانی چون سیدحسین میرخانی و سیدحسن میرخانی فراگرفت و به قدری در این عرصه پیشرفت کرد که در سال ۱۳۸۷ موفق به کسب نشان درجه یک فرهنگ و هنر شد.

از مهم ترین آثار خوشنویسی استاد امیرخانی می توان به رسم الخط امیرخانی، آداب الخط امیرخانی، کتابت جزوه استادان بزرگ نستعلیق، بهار در پاییز، ترجمه دعای کمیل، ترجیع بند هاتف اصفهانی، ترکیب بند محتشم کاشانی، تضمین گلچین سعدی، چند برگی از قرآن مجید، دیوان حافظ، رباعی های خیام، جزوه روش خوشنویسی نستعلیق، سرو سایه فکن، صحیفه هستی، طلعت حق، غزلیات خواجوی کرمانی، مشق تمنی، کتابت مقدمه ای بر دو روزنامه شرف و شرافت، کتابت مقدمه مکتب کمال الملک، یادنامه استاد محمدرضا کلهر، خوشنویسی روی جلد کتاب های مختلف و مرقعات فراوان اشاره کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن