مدیریت شهری

تدارک ویژه‌برنامه‌های نوروزی دریاچه شهدای خلیج‌فارس/ استقبال قطب جدید گردشگری تهران از گردشگران نوروزی

به گزارش پایگاه خبری شوراآنلاین، مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران به‌عنوان متولی بهره‌برداری دریاچه شهدای خلیج‌فارس چیتگر در خصوص برنامه‌های نوروزی که تدارک دیده‌شده، گفت: طبق آمار سازمان گردشگری سال گذشته دریاچه شهدای خلیج‌فارس پذیرای حدوداً ۲ میلیون گردشگر در ایام نوروز بوده است که رقم قابل‌توجهی است و به همین دلیل مجموعه شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران به‌عنوان متولی بهره‌برداری از این دریاچه تلاش کرد تا برنامه نورزی کامل و متنوعی را برای سال ۹۸ پیش‌بینی کند. تمام تلاش ما این است که با توجه به پتانسیل بالای دریاچه شهدای خلیج‌فارس، این مجموعه را به یک‌قطب جدید گردشگری در تهران و نماد بین‌المللی ایران تبدیل کنیم.

وی افزود: با تشکیل ستاد نورزی که تمامی مدیران شرکت در آن عضویت دارند، سعی کردیم تا با تدارک برنامه‌های شاد و مفرح برای خانواده‌ها بتوانیم سهمی هرچند کوچک در شاد کردن جامعه و شهروندان داشته باشیم و در نوروز پیش رو، نشاط و شادابی را به مخاطبان و گردشگرانی که در دریاچه شهدای خلیج‌فارس چیتگر حضور پیدا می‌کنند تزریق کنیم.

احمدی در خصوص برنامه‌های تدارک دیده‌شده برای نوروز در مجموعه دریاچه شهدای خلیج‌فارس چیتگر گفت: اجرای گروه‌های موسیقی، نمایش و تئاتر خیابانی، شاهنامه‌خوانی، جشنواره بادبادک‌ها، اجرای گروه پارکور و دوچرخه‌سواری آکروبات، برنامه‌های تفریحی و بازی و سرگرمی‌های مختلف کودکان، استقرار ون کافه‌ها، چتربازی و پاراگلایدر و ۱۰ شب نورافشانی در جزایر دریاچه ازجمله برنامه‌های تدارک دیده‌شده برای ایام نوروز است که حدوداً تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد داشت. ضمن اینکه قرار است برای اولین بار اجرای کنسرت روباز با حضور خواننده‌های سرشناس کشور در جزایر دریاچه شهدای خلیج‌فارس اجرایی شود که امیدواریم با کسب مجوزهای لازم در نوروز ۹۸ اجرایی شود.

وی افزود: در روزهای ۱۳ و ۱۴ فروردین‌ماه عروسک‌های غول‌پیکر عمو نوروز و ننه سرما در مجموعه اجرای برنامه خواهند داشت و تدابیری اندیشیده شده تا شهروندان گرامی برای کمک به طبیعت سبزه عید و ماهی قرمز خود را در مکان‌های خاصی که در نقاط مختلف محیط پیرامونی دریاچه تدارک دیده خواهد شد، رهاسازی کنند.

احمدی در خصوص خدمات رفاهی در نظر گرفته‌شده برای گردشگران نوروزی که در دریاچه شهدای خلیج‌فارس حضور پیدا می‌کنند، گفت: تمامی تلاش شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران این است که خدماتی درخور و شایسته شهروندان و گردشگران ارائه شود و قطعاً نظارت لازم در این خصوص از سوی مدیران شرکت انجام خواهد شد. طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده، سرویس‌های بهداشتی، نمازخانه با بهترین امکانات در اختیار گردشگران خواهد بود و آمبولانس امدادی به‌صورت شبانه‌روزی در محل دریاچه حضور خواهد داشت. ضمن اینکه در تعاملی که با هلال‌احمر صورت گرفته، گروه‌های امداد مستقر در محل علاوه بر خدمات درمانی و امدادی که به گردشگران خواهند داد، برنامه‌های آموزشی را نیز در طول ایام نوروز برای علاقه‌مندان تدارک خواهند دید.

احمدی در خصوص تأمین امنیت شهروندان در دریاچه شهدای خلیج‌فارس گفت: امنیت مجموعه و شهروندان در طول سال از طریق کارکنان حراست و مأموران نیروی انتظامی که به‌صورت شبانه‌روزی در مجموعه و محیط پیرامونی دریاچه مستقر هستند تأمین می‌شود که طبق هماهنگی‌های انجام‌شده، در ایام نوروز تعداد مأموران انتظامی و کارکنان حراست افزایش خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران در پایان گفت: از تمامی شهروندان تهران و گردشگرانی که تهران را به‌عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند دعوت می‌کنیم تا با حضور در مجموعه دریاچه شهدای خلیج‌فارس چیتگر، از برنامه‌های شاد و مفرحی که به‌عنوان امانت‌داران این مجموعه برای این عزیزان تدارک دیده‌ایم، بهره لازم را ببرند و اوقات خوشی را در کنار خانواده سپری کنند.

✍️مهناز دمرچلی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن