اجتماعی و فرهنگی

دکتر چوبینه خبر داد: چکاپ سلامت رایگان زنان سرپرست خانوار توسط شرکت شهر سالم

پیرو دستور مدیر عامل شرکت شهر سالم، طرح پایش سلامت زنان سرپرست خانوار در مراکز بهداشتی درمانی شرکت شهر سالم به صورت رایگان انجام شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم، دکتر چوبینه مدیر عامل شرکت شهر سالم، با تاکید بر رویکرد پیشگیرانه درمانی گفت: از اقدامات اصلی شرکت شهر سالم در سال جاری، به منظور پیشگیری و کنترل بیماری های ناشی از کار، حفظ و ارتقاء سطح سلامت، چکاپ کارکنان و کارگران شهرداری بود که به یاری خدا با موفقیت انجام شد و در ادامه، برنامه چکاپ و معاینات سلامت کودکان کار و زنان سرپرست خانوار، توسط مراکز بهداشتی درمانی شرکت شهر سالم در دستور کار قرار گرفت که خدماتی مانند ویزیت پزشک عمومی، ویزیت پزشک متخصص زنان، نوارقلب و آزمایشات دوره ای ارائه گردید و در صورت نیاز به درمان و تشخیص پزشک متخصص، روند درمان آن توسط کادر پزشکی مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت شهر سالم با اشاره به هزینه های اقتصادی درمان گفت: زنان سرپرست خانوار، مسئولیت های زندگی یک خانواده را عهده دار هستند که برخی از آنان توان پرداخت هزینه های درمانی را ندارند و به عنوان وظیفه انسانی و در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی، باید حمایت های لازم از وضعیت سلامت آنها انجام گیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به بیماری های قابل پیش بینی اشاره کرد و گفت: برخی از بیماری‌ها پیش از بروز در بدن ممکن است که نشانه ای نداشته باشند اما پزشک متخصص می‌تواند با انجام معاینه‌های لازم یا آزمایش‌های دوره ای، نشانه مربوط به آن بیماری‌ را تشخیص دهد.

بخشی از بیماریهای مانند سرطان، بیماریهای قلبی و عروقی به آسانی قابل پیشگیری و درمان هستند به شرط آن که در مراحل اولیه تشخیص داده شوند.

شایان ذکر است پایش سلامت زنان سلامت خانوار به صورت رایگان در تمامی مراکز بهداشتی درمانی شرکت شهر سالم در حال انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا