شورای شهرصفحه اصلی

با رای اعضای شورای شهر تهران؛ تمام اجاره‌نامه‌های شهرداری در سامانه شفافیت ثبت می‌شود

اعضای شورای شهر تهران توافق کردند که همه اجاره نامه‌های شهرداری در سامانه شفافیت ثبت شود.‌

به گزارش شوراآنلاین، اعضای شورای شهر تهران در جلسه نوبت صبح امروز و در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۸ شهرداری به بررسی تبصره ۳۶ پرداختند.

شهرداری تهران در بند الف تبصره ۳۶ موظف شده تا جهت ساماندهی مال الاجاره ساختمان‌ها و تاسیسات نسبت به تنظیم دستورالعمل مربوطه اقدام و ضمن دریافت اجاره بهای عادلانه و متناسب با عرف بازار، درآمد حاصله را تا سقف دو هزار میلیارد تومان درج کند.

زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران پیشنهاد داد که به این بند جمله ای اضافه شود. جمله پیشنهادی صدراعظم‌نوری به این شرح است:”همچنین باید نسبت به ایجاد سامانه جهت ثبت قراردادهای ساختمان و تاسیسات مورد اشاره از قبیل(غرفه‌ها، اماکن تجاری، مراکز فرهنگی،ورزشی و گردشگری، آنتن‌های BTS و سایر موارد مشابه) را به گونه‌ای طراحی کند که کلیه مبالغ دریافتی به صورت سیستمی ثبت و قابل پیگیری باشد.”

نوری در توضیح پیشنهاد خود گفت: شفافیت شعار شورای پنجم است و ما باید در این جهت عمل کنیم؛ در نتیجه پیشنهاد می‌دهم که تمام قراردادهای از این دست در سامانه شفافیت ثبت شود تا مردم بتوانند رصد کنند که شهرداری چه هزینه‌هایی در چه بخش‌هایی کرده است.

این پیشنهاد بدون مخالف به تصویب رسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن