شورای شهرصفحه اصلی

۴ شرکت تابعه و ۱ معاونت شهرداری تا پایان سال باید حذف یا ادغام شوند+جزئیات

خزانه‌دار شورای شهر تهران بر لزوم ادغام و حذف حداقل ۴ شرکت تابعه و یک معاونت از شهرداری تهران تا پایان سال تأکید کرد و گفت: شهردار در صورت تخلف در این زمینه باید پاسخگو باشد.

سید حسن رسولی خزانه‌دار شورای شهر تهران درخصوص لزوم حذف یک معاونت شهرداری تهران تا پایان سال اظهار داشت: زمانی که در قانون قید می‌کنیم شهرداری “اجازه دارد” اقدامی را انجام دهد، یعنی تشخیص با خودش است و باید بر اساس صلاحدید خود اقدام کند، اما زمانی که می گوییم شهرداری “مکلف یا موظف است”، یعنی وظیفه دارد و باید مصوبه قانونی را اجرا کند.

وی با اشاره به تبصره ۴ بودجه ۹۷ شهرداری گفت: این تبصره در شورای شهر به تصویب رسید و هیئت تطبیق هم آن را تأیید کرده و لازم الاجراست. یکی از بندهای این تبصره به کاهش ۱۰ درصدی سطوح سازمانی اشاره دارد که حوزه معاونت هم یکی از آنهاست.

وی افزود: طی سال ۹۷ آقای شهردار و همکارانشان موظفند، تعداد واحدهای سازمانی خود را در کلیه سطوح کاهش دهند، این یعنی اگر ۴۳ سازمان و شرکت داریم تا پایان سال ۹۷ می‌بایست حداقل ۴ عدد از آنها ادغام و حذف شوند، یا اگر ۹ یا ۱۰ معاونت داریم یک معاونت ادغام و حذف شود. در مورد اداره‌های کل هم همینطور است.

رسولی تأکید کرد: اگر شهردار این کار را انجام ندهد، تخلف کرده است و باید در بخش نظارتی شورای شهر پاسخگو باشد‌.

خزانه‌دار شورای شهر تهران در ادامه گفت: وظیفه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری است که این مسائل را پیگیری کند. به هر حال مدیر ارشد سازمان خود را راهبری می‌کند و اداره سازمان به عهده حوزه‌های مختلف معاونت است.

روز گذشته این تبصره ( کاهش ۱۰ درصدی سطوح سازمانی) از لایحه بودجه ۹۸ با رای اعضای شورای شهر تهران و به پیشنهاد حجت نظری حذف شد.

منبع:ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا