مدیریت شهری

برای نخستین بار صورت گرفت؛اجرای طرح معکوس برای رسیدگی به درخواست شهروندان در منطقه ۱۳

شهردار منطقه ۱۳ گفت: طرح معکوس برای رسیدگی به درخواست های شهروندان منطقه برای نخستین بار و به صورت ابتکاری در شهرداری منطقه ۱۳ آغاز گردید و طی آن به جای اینکه شهروندان با مدیریت شهری تماس بگیرند، ما با آنها تماس گرفته و به درخواست های این عزیزان رسیدگی می کنیم.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مرتضی رحمان زاده با بیان اینکه این طرح با هدف ایجاد تعامل با شهروندان در جهت رسیدگی سریع، صرفه جویی در وقت و هزینه، کمک به کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک، مرتفع نمودن مشکلات و کاهش نیاز حضوری شهروندان انجام گرفته است، تصریح کرد: ما خادم مردم هستیم و مردم ولی نعمت ما هستند و سعی مان بر این است مشکلاتی که شهروندان مطرح می کنند در سریع ترین زمان مرتفع نماییم.

وی در عین حال اجرای “طرح معکوس رسیدگی به درخواست شهروندان” را یک راهکار مهم برای کاهش آلودگی هوای پایتخت دانست و افزود: اجرای این طرح در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران می تواند نقش بسزایی در کاهش میزان ترافیک در سطح شهر و در نتیجه کمک به کاهش آلودگی هوا و حفاظت از محیط زیست داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت ارتباط با شهروند در ارتقای مشارکت عمومی، پاسخ گویی عمومی و شفافیت است، خاطر نشان کرد: ارتباط مداوم مدیریت شهری و شهروندان از طریق طرح معکوس، به طور بالقوه بسیاری از موانع و چالش های ارتباطی را کاهش می دهد.

شهردار منطقه ۱۳ در عین حال تصریح کرد: سیستم مدیریت ارتباط با شهروند با ارتقای مشارکت شهروندان، به طور بالقوه سبب تقویت کارکردهای پاسخ گویی و ایجاد شفافیت می شود.

لازم به ذکر است، این اقدام با مراجعه اولیه شهروندان به شهرداری منطقه ۱۳ و ثبت اولیه درخواست برای ملاقات حضوری با شهردار منطقه صورت گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا