اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

تاکید حناچی بر پرداخت عیدی عادلانه به کارکنان شهرداری تهران

شهردار تهران بر ضرورت گسترش نوروزگاه‌ها در پایتخت همزمان با آغاز سال نو تاکید کرد.

پیروز حناچی در بیستمین جلسه شورای معاونان، مشاوران و شهرداران که در ساختمان مدیریت بحران تهرانسر در منطقه ۲۱ برگزار شد، با تاکید بر لزوم تقویت تعصب سازمانی در مدیریت شهری گفت: «ابن خلدون» در مقدمه کتاب تاریخ خود علت پیشرفت جوامع و سازمان‌‌ها را تعصب و عرق افراد آن سازمان یا جامعه می‌‌‌‌‌داند و کاری هم که ما برای تهران می‌‌‌کنیم باید در راستای افزایش تعصب و عرق شهروندان و کارمندان شهرداری نسبت به شهر و فراگیری آن باشد. براین اساس، حتی اگر شرایط اقتصادی مناسب نباشد هم ما باید به بهترین نحو به مسئولیت‌‌‌های خود عمل کنیم.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در راستای نوسازی بافت اظهار داشت: اقداماتی در این زمینه انجام شده که نمونه بارز آن را در کوچه «لولاگر» مشاهده کردیم، در کنار آن برخی از دروازه‌‌‌های قدیمی تهران مانند دروازه غار و دروازه شاه‌‌ عبدالعظیم احیا شدند.

شهردار تهران به برنامه مدیریت شهری برای احیای دو باغ در مناطق ۱۴ و ۲ اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه باغ‌‌ها عمدتاً در اختیار بنیادها و نهادهای اقتصادی قرار دارند و صاحبان آنها از امکان تغییر کاربری ناامید شده‌‌اند، می‌‌‌توان با تهاتر، باغ‌‌ها را تملک و به فضای سبز تبدیل کرد. از این‌‌رو از شهرداران می‌خواهم باغ‌‌‌ها را شناسایی کرده و از فرصت موجود برای توسعه فضای سبز پایتخت استفاده کنند.

حناچی از تصویب TOD حقانی در شورای عالی شهرسازی خبر داد و خاطرنشان کرد: اجرای این مصوبه به رونق هرچه بیشتر اراضی عباس‌‌آباد می‌‌‌انجامد.

وی به اقدامات شهرداری تهران در آستانه هفته درختکاری و اهمیت این مناسبت پرداخت و ابراز داشت: در فرهنگ و دین ما قطع یک درخت همانند کشتن یک انسان نکوهیده است و این امر، نشاندهنده میزان اهمیت درخت و درختکاری در دین، فرهنگ و سنن ماست. از این رو باید هفته درختکاری را بیش از پیش ارج نهیم. سازمان بوستان‌‌ها و فضای سبز شهر تهران نیز به این مناسبت می‌‌تواند در کنار کاشت درخت در کمربند سبز شهر و معابر، گلدان و درخت در اختیار شهروندان نیز قرار دهد.

شهردار پایتخت به اقدامات شهرداری تهران در آستانه نوروز اشاره و بیان کرد: یکی از اقداماتی که می‌‌توان در نوروز انجام داد، معرفی و تسهیل بازدید شهروندان از موزه‌‌ها و فراهم کردن امکان حضور گردشگران است. علاوه بر این، شهرداران باید دستفروشان را در این ایام ساماندهی کنند و آراستگی شهر، شست و شوی معابر و نمادها و رنگ‌‌‌آمیزی را جدی بگیرند. تجربه خوب برگزاری نوروزگاه در بلوار کشاورز امسال نیز می‌‌‌تواند در ابعاد گسترده‌‌تری اجرا شود.

حناچی با تاکید بر حضور پررنگ شهروندان در خیابان‌‌های شهر در آستانه سال جدید، از شهرداران مناطق خواست تا شخصاً در نقاط پرتردد حاضر شوند و از نزدیک بر وضعیت خدمت‌‌رسانی به شهروندان نظارت کنند.

وی به ضرورت استفاده از رنگ در شهر همزمان با آغاز سال جدید اشاره کرد و یادآور شد: برخی از نقاط مانند پل‌‌‌های فلزی در منطقه ۱۱ و پل صدر را می‌‌توان با به کار بردن رنگ قابل تحمل کرد. البته تاکید بر این است که این کار به متخصصان و اهالی هنر سپرده شود تا کیفیت کار ارتقا یابد. بهره‌‌گیری از تجربیات گروه‌‌های دانشجویی از جمله مواردی است که در این زمینه باید مورد توجه قرار بگیرد.

شهردار تهران ضمن توصیه به مدیران برای پرداخت عادلانه عیدی کارکنان عنوان کرد: باید تلاش کنیم فشار کمتری به همکاران وارد شود، یادمان باشد تحریم‌‌‌ها با هدف فشار بر مردم اعمال می‌‌‌شود و وظیفه ماست که تا جای ممکن نگذاریم این فشارها افزایش یابد.

حناچی بر جمع‌‌‌آوری کارگاه‌های بلااستفاده شهرداری تهران در سطح شهر تاکید کرد و گفت: پیمانکاران تمایلی به تخلیه این کارگاه‌‌ها ندارند، اما تا حد امکان این برنامه باید عملیاتی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا