شورای شهرصفحه اصلی

جزییات بودجه ٩٨ شهرداری/استارت دو تحقیق و تفحص از شهرداری

رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران لایحه بودجه٩٨ شهرداری تهران را تشریح کرد.

به گزارش شوراآنلاین، مجید فراهانی در نشست خبری امروز خود در مورد بندها و تبصره‌های لایحه پیشنهادی شهرداری برای سال٩٨،  با بیان اینکه بودجه شهرداری در سال آینده نسبت به سال ٩٧، ٨درصد رشد داشته است گفت: کاهش١٣ درصدی بودجه شهرداری در حوزه فر هنگی و اجتماعی را برای سال آینده شاهد هستیم، به گونه‌ای که بودجه پیشنهادی ٩٧٩٢ میلیارد تومان پیشنهاد شده است.

وی با اشاره به کاهش یک درصدی بودجه معاونت حمل و نقل و عمران در لایحه بودجه ٩٨شهرداری گفت: بودجه حمل و نقل ۵٧٣٧ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

فراهانی با بیان اینکه بودجه خدمات شهری و نگهداشت شهر حدود۴ درصد رشد داشته و این در حالی است که برای اولین بار بود که ایمنی و مدیریت بحران شهر تهران، ٢٢/٨ درصد رشد داشته است ادامه داد: در حوزه شهرسازی نیز شاهد رشد ٧ درصدی بودجه برای سال آینده هستیم به گونه‌ای که بودجه این معاونت۶٠۵٠ میلیارد تومان خواهد بود.

وی با بیان اینکه بررسی تبصره‌های بودجه در کمیسیون تلفیق از امروز آغاز شده است گفت: براساس برنامه تا١۶ اسفندماه امسال بودجه بررسی و تصویب می‌شود.

فراهانی با بیان اینکه هفته گذشته استارت دو تحقیق و تفحص در شورا زده شد افزود: تحقیق و تفحص از جزییات بدهی‌های شهرداری تهران  و واگذاری املاک و تخلفات بودجه‌ای با امضای اعضا آغاز شده است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد  ابهام در تخلفات احتمالی بانک شهر و شرکت جهان گفت: در این تحقیق و تفحص به این مسایل توجه شده و گزارش را در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن