مدیریت شهری

شیوه مدیریت محدوده کنترل آلودگی هوا تغییر کرد

تغییر شیوه مدیریت محدوده کنترل آلودگی هوای شهر تهران که اخیرا در شورای ترافیک به تصویب رسیده است براساس مطالعات کارشناسی و علمی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران صورت گرفته است.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط‌عمومی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران میثم بصیرت سرپرست مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: کار کارشناسی این طرح از تیرماه سال جاری آغاز و دانشگاه تربیت مدرس در اجرای این طرح مطالعاتی مشارکت داشته است.

وی افزود: محدوده حلقه دوم طرح ترافیک که برای کنترل آلودگی هوای شهر تهران بر اساس پلاک‌های زوج و فرد خودروها طراحی واجرا شده بود پس از گذشت ۱۳ سال دیگر کارایی لازم را نداشت.

بصیرت خاطر نشان کرد: در مطالعه طرح جدید از تجربیات بین‌المللی از جمله کشورهایی یونان، چین، کلمبیا، سوئد، انگلیس و چند کشور دیگر استفاده شده است.

وی تأکید کرد: در نگارش این طرح نظرات شهروندان تهرانی به طور کامل مد نظر قرار گرفته و خواست آنها نیزدر تدوین طرح لحاظ شده است.

سرپرست مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در ادامه گفت: این طرح پس از تدوین در دستور کار شورای ترافیک تهران قرار گرفت و پس از بررسی‌های کارشناسی طولانی در نهایت با حضور شهردار تهران، نماینده وزارت کشورو نماینده استانداری تهران و رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: لایحه قیمت‌گذاری عوارض محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده است و برای رعایت حال شهروندان در سفرهای  تحصیلی و … از تیرماه ۹۸ اجرایی خواهد شد.

بصیرت تصویب این لایحه در زمان مقرر را یکی از نشانه‌های بارز به اجرا درآمدن نتایج پژوهش‌های مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران دانست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن